Kõik mängu! (alates aprillist!) 

Uus haridusprogramm, mille keskmes on erinevad pallimängud. Programmi käigus saavad osalejad järgi proovida näituse interaktiivseid eksponaate, lahendada rühmades ülesandeid ja otsida vastuseid praktilistele küsimustele. Samuti kuulub programmi juurde töötuba, kus igaüks saab endale meisterdada palliteemalise meene.

Aus mäng (alates aprillist!)

Koostöös Eesti Antidopinguga valminud programm, mis pöörab tähelepanu ausa mängu põhimõtetele spordis. Räägime reeglitest ja arutame nende vajalikkuse üle. Teeme tutvust puhta spordi raamidega ning uurime ka temaatika pahupoolt ehk reeglite rikkumist ning selle tagajärgi. 

Terve vaim on terves kehas (alates aprillist!)

Toitumist ja sporti ühendav terviseteemaline programm, mille jooksul uurime, kuidas söövad sportlased et jõuda tippu. Teeme tutvust peene kirjaga erinevatel pakenditel ning mõõdame, palju on meie jaoks tavalistes toitudes suhkrut. Arutleme toitumisega seotud müütide üle- Programmilt ei puudu ka sportlikud tegevused uue, pallimängude teemalise näituse juures.

Kuldne Lurich

Eesti Spordimuuseumi hea sõbral, kirjanik Mika Keränenil ilmus 2014. aastal lõpul haarav raamat “Kuldne Lurich”, mis leidis kiiresti sooja vastuvõtu. Nagu ilmselt paljud teavad, olid selle seiklusliku loo peategelasteks noored Supilinna detektiivid, kes otsisid spordimuuseumis kaduma läinud kuldset Georg Lurichi kuju. Nüüd kutsub ka Eesti Spordimuuseum ise seiklushimulisi klasse külla ja pakub noortele detektiividele võimalust oma oskused proovile panna. Kas muuseumist võib leida veel peidetud varandusi? Kas tõesti on kusagil varjul üks salapärane laegas? Kas suudate leida tee selleni? Ja lõpuks – kas suudate lukustatud laeka avada?

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

E-pood

Veidi kannatust! Lähiajal saab Spordi- ja Olümpiamuuseumi uuenenud poevalikuga tutvuda ka veebis! 


Kogud

1. jaanuaril 2017 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 138 625 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks