-
Joonistusvõistluse võitjad selgunud!
07.03.20066. märtsil tuli kokku laste joonistusvõistluse "Torino olümpiaraamatu kaanekujundus" žürii ning kuulutas välja võitjad.26. jaanuarist 26. veebruarini Eesti Spordimuuseumis näituse "Vaimuvara võim" raames toimunud laste joonistusvõistlusele laekus ühtekokku 334 tööd. Enim töid joonistasid lasteaialapsed ning nooremad kooliõpilased, kesisemaks jäi osavõtt vanemate õpilaste hulgas.
6. märtsil tuli kokku võistluse žürii, et välja valida erinevate vanuserühmade võitjad ning üldvõitja, kelle töö trükitakse ära Eesti Olümpiakomitee, Ajakirjade Kirjastuse, Postimehe ja SL Õhtulehe koostöös valmivas Torino olümpiaraamatus.
Žürii esimees oli olümpiaraamatu peatoimetaja Gunnar Press, kunstilise poole pealik plakatikunstnik ja disainer Tiina Randoja ning tulemused olid järgmised:
Eelkooliealised
I Sven Taimalu, Tartu lasteaed Tõruke
II Sandra Luik, Tartu Kesklinna Lastekeskus
III Liisa Tanik, Tartu lasteaed Karoliine
III Patrik Saal, Tartu lasteaed Sass
Algkool
I Marii Jakobson, Tartu Kesklinna Kool
II Maarja Moosus, Tartu Kesklinna Kool
III Margret Rand, Tartu Miina Härma Gümnaasium
Põhikool
I Anneli Oru, Tilsi Põhikool
II Silja Grünberg, Tilsi Põhikool
III Geneli Shonija, Ilmatsalu
III Tairi Priks, Uhmardu
Gümnaasium
I Kaisa Kotkas, Elva
II Piret Muni, Elva
Peaauhinna võitis Marii Jakobson (Tartu Kesklinna Kool) ning tema töö stiliseeritud Torino mängude maskottidest Nevest ja Glizist, kelledest žürii hinnangul Neve kuulsa Norra kunstniku Edvard Muchi surematut maali «Karje» meenutas, trükitakse ära peagi ilmuvas olümpiaraamatus.
Võitjate autasustamine toimub spordimuuseumis koos värske olümpiaraamatu esitlemisega. Täpne kuupäev selgub kui raamat on trükist ilmunud.


