Elamuslikud haridusprogrammid ja ekskursioonid spordimuuseumis!


Spordimuuseum pakub mitmekesist tegevuste valikut igas vanuses lastele ja noortele - haridusprogrammidest töötubadeni. Kui ise muuseumisse kohale ei saa tulla, kutsu meid külla või saa osa e-õppest. Vali endale sobilik tutvudes võimalustega allpool!


Haridusprogrammid
Osalejate arv: alates 10 õpilast

Lasteaiagruppidele ja 1.-12. klassidele mõeldud õppeprogrammid, mis on välja töötatud koostöös õpetajatega, eesmärgiga pakkuda väljaspool klassiruumi sisukaid ja lahedaid koolitunde, mis toetaksid ja täiendaksid ainekavasid sportlikust vaatenurgast. Anname võimaluse eesti keelt, ajalugu, matemaatikat, füüsikat, terviseõpetust ja mitmeid teisi õppeaineid kogeda efektiivselt ja huvitavalt interaktiivses keskkonnas, motiveerides õpilasi liikuma ja tervislikke eluviise harrastama.  Tutvu haridusprogrammidega lähemalt SIIN.

NB! Õpetaja saab õpilastega kaasa tulla TASUTA!


Ekskursioonid
Osalejate arv: kuni 25 õpilast

Sukeldu oma ala spetsialistidega spordiajaloo maailma. Külastajad viiakse muuseumis paikadesse, mis tavakülastajale suletud on. Õpilastele ei ole tegemist tavapärase giidituuriga - ekskursiooni jooksul seotakse spordiajalugu mõne ajaloolise perioodi (näiteks külm sõda) või ühiskondliku kategooriaga (näiteks propaganda). Tutvu ekskursioonidega lähemalt SIIN.


Töötoad
Osalejate arv: alates 10 õpilast

Spordimuuseumis saab ka meisterdada – lauamängust kuni olümpiamedalini välja.  Loe lähemalt erinevate töötubade kohta SIIT!


Tavakülastus

Muuseumit on loomulikult võimalik külastada ka selleks, et näha, katsuda ja avastada spordimaailma omal käel!


Päkapikumaa

Osalejate arv: alates 10 last

Novembri viimasest nädalast kuni jõuludeni on võimalus osaleda meie mitmekülgses päkapikumaa programmis. Koos muuseumi päkapikkudega saate meisterdada, võimelda ja ka vahvat jõulujuttu kuulata. Päkapikumaa kohta loe lähemalt SIIT!


E-õpe

Osalejate arv: kuni 30 õpilast

Spordimuuseumit saab avastada ka distantsilt! Oleme loonud e-õppe võimalusi nii lasteaia kui ka kooliõpilaste jaoks - uuri lisaks SIIT!Spordimuuseum tuleb külla!

Tuleme külla koolidele, lasteaedadele, laagritele, huviringidele, spordiklubidele, noortekeskustele ja teistele huvilistele. Meie külastusprogramm pakub põnevat vaheldust ja täiendust õppekavale. Programmis on võimalus aktiivselt proovile panna nii oma mõttetegevus kui ka füüsilised võimed. Uuri lähemalt SIIT!Lõuna spordimuuseumis!

Pärast külastust on võimalik gruppidel ettetellimisega muuseumis lõunat süüa.
Sööjate arvu lõpparvu palume kinnitada kõige hiljem 2 päeva enne külastust.

Palume kogu grupil (v.a juhul, kui lapsel on mingi koostisosa suhtes talumatus/allergia) valida sama söök. Lõunapakkumise menüüga saab tutvuda SIIN! 


Võimalikud on erinevad kombinatsioonid, näiteks ekskursioon ja haridusprogramm või ekskursioon koos töötoaga. Selliste kombinatsioonide puhul on võimalik kokku leppida erihind kirjutades haridus@spordimuuseum.ee

NB! Spordimuuseumisse saab õpetaja koos õpilastega alati kaasa tulla tasuta. Ja lisaks saavad kõik ITIC-kaardiga õpetajad meie muuseumisse tasuta ka muul ajal.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks