Kõik mängu! 

Populaarse pallimängude teemalise programmi käigus saavad osalejad järgi proovida pallinäituse interaktiivseid eksponaate, lahendada orienteerumismängu raames rühmades ülesandeid ja otsida vastuseid küsimustele. Programmi juurde kuulub ka töötuba, kus igaüks saab endale kaasa palliteemalise meene. Loe lähemalt!

Aus mäng

Millised kokkulepped ehk ausa mängu põhimõtted kehtivad spordis? Miks sportlasi on vaja kontrollida? Kuidas see protsess välja näeb? Milliste keelatud ja lubatud abivahenditega on sportlased proovinud oma sooritust veelgi paremaks muuta ja millised on olnud tulemused? Teeme põneva katse, kus vaatame placebo efekti sportliku soorituse parandamiseks. Loe lähemalt!

Terves kehas terve vaim

Mis mahus sportlased treenivad, puhkavad ja mida söövad, et jõuda tippu? Arutleme toitumisega seotud müütide üle ja peame maha suhkruviktoriini. Räägime vaimse tasakaalu tähtsusest spordis ja jagame nippe, kuidas pingele vastu pidada. Oma keha ja vaimu paneme proovile erinevate sportlike tegevustega meie interaktiivses muuseumis. Loe lähemalt!

Põnevad ekskursioonid!

Põnevates ekskursiooniprogrammides seovad giidid spordiajaloo eri ajastute ja ühiskonnakorraldustega vastavalt auditooriumi huvidele ja soovidele. Loe lähemalt!

Ülipopulaarne päkapikumaa kutsub osalema!

Lasteaia ja 1.-3. klassi koolilapsed on ka sel aastal oodatud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuse, et kogeda põnevat ja sportlikku jõuluprogrammi spordimuuseumis! Mängulise ja liikuva programmi vältel saavad lapsed kuulda põnevat jõululugu, mängida, meisterdada ja seigelda muuseumis. Lapsi ootame jõuluprogrammidele 26. novembrist 21. detsembrini. Loe lähemalt!

Ralliässad

Uus haridusprogramm, mille keskmes on põnev rallimaailm! Korraldame laheda võistlusmängu, mille raames saavad õpilased rallinäitust avastada, saades uusi teadmisi mootorspordi algusaegadest kui ka praegustest ralliässadest. Igaüks saab end tunda end sõitjana, kaardilugejana, proovida mehhaanikuametit ja palju muud põnevat. Loe lähemalt!

Ajarännak spordis

Kuidas harrastati sporti vanasti ja millist spordivarustust kasutati? Millised spordivahendid on tänapäeval on keelatud? Kuidas varustuse areng on aidanud spordis aina paremaid tulemusi saavutada? Tule saa teada! Kõik õpilased saavad osaleda ka põneval muuseumi fotojahil, kus kinnistame õpitut ja avastame nii mõndagi uut! Loe lähemalt!


Olümpiamängude eri!

Tokyo olümpiamängude ootuses kutsume õpilasi osa saama uutest programmidest, et ühiselt avastada olümpia- ja paraolümpiamängude väärtuseid, ajalugu ja tänapäeva. Programmid on kaasahaaravad, liikuvad ja täis põnevaid teadmisi. Loe lähemalt!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks