Kuldne Lurich

Kirjeldus: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi heal sõbral, kirjanik Mika Keränenil ilmus 2014. aastal lõpul seiklustest tulvil raamat “Kuldne Lurich”, mille peategelasteks olid noored Supilinna detektiivid, kes otsisid spordimuuseumis kaduma läinud kuldset Georg Lurichi kuju. Kas muuseumist võib endiselt leida peidetud varandusi? Kas suudate leida tee salapärase laekani? Ja lõpuks – kas suudate lukustatud laeka avada?

Eesti Spordimuuseum ootab seiklushimulisi klasse külla seiklema keskaegsete müüride vahele, et noored detektiivid saaksid oma oskused proovile panna lugedes salakirja, lahendades nuputamisülesandeid ning otsides peidupaikadest üha uusi juhtnööre, et õigelt teelt mitte eksida. Lisaks otsimis- ja leidmisrõõmule saab iga osaleja aimu sellest, mille poolest jõumees Lurich tegelikult üle maailma tuntud oli, kuidas sai alguse spordilugu Eestis ja milline nägi sel ajal välja atleedi argipäev. Pärast aardejahi lõppu saavad huvilised võimaluse oma energiat kulutada ka muuseumi interaktiivsetel atraktsioonidel, mida vanaaja atleedid endale ette kujutada ei osanudki.

Kestus: 1 - 1,5 tundi

Tellimine SIIT, telefonilt 53515699 või marju@spordimuuseum.ee

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2017 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 138 625 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks