Olümpiamängude eri!

Meie kõigi mängud

1.-9. klass

Kirjeldus: Tokyo olümpiamängude ootuses kutsume kõike noori osa saama haridusprogrammist, kus liikuva tunni, arendavate mängude ja grupitöö käigus arutleme koos õpilastega olümpiaväärtuseid: austus, sõprus ja endast parima andmine. Lisaks avastame olümpiamängude mitmekülgseid traditsioone ja tänapäeva. Pärast programmi on osalejatel võimalik tutvuda ülejäänud muuseumiga, kus saab imetleda olümpiavõitjate uhkeid karikaid ja medaleid. Lisaks on osalejaid ootamas paljud interaktiivsed atraktsioonid, millel oma võimed ja õpitud teadmised proovile panna! 

Kestus: 1,5- 2 tundi 

Tellimine SIIT, telefonilt 5351 5699 või maret.keskyla@spordimuuseum.ee

Spordihing

1.-9. klass

Kirjeldus: Vahetult pärastolümpiamänge toimuvad paraolümpiamängud erivajadustega andekatele sportlastele. Ootame õpilasi programmi, et ühiselt liikuvas ja kaasahaaravas programmis kogeda ja mõelda paraolümpiaväärtustele nagu julgus, otsustavus, inspiratsioon ja võrdsus. Ühiselt avastame ka paraolümpiamängude ajalugu ja tänapäeva ning uurime spordivahendeid, mis on iseloomulikud just paraspordile. Pärast programmi saavad kõik osalejad suunduda teistesse muuseumi ruumidesse, kus palju põnevat ees ootamas!

Kestus: 1,5- 2 tundi

Tellimine SIIT, telefonilt 5351 5699 või maret.keskyla@spordimuuseum.ee
  

Olümpiamängude lugu

10.-12. klass

Kirjeldus: Arutleme nüüdisaegsete olümpiamängude taustal erinevaid maailmas toimuvaid ühiskondlikke protsesse ja probleeme. Kas universaalseid olümpiaväärtusi austavate spordipidustuste juures saab vaadelda erinevaid religioonidest, rassidest, poliitikast jne lähtuvaid jõujooni? Milliseid rahvusvahelisi pingeid on olümpiamängud oma ligi 125-aastase ajaloo juures näinud? Kuidas kasutavad olümpiamänge „spordivälised jõud“ oma eesmärkide teostamiseks? Nendele ja paljudele teistele küsimustele püüame vastuseid leida läbi värvika olümpiaajaloo.  

Kestus: 1,5- 2 tundi

Tellimine SIIT, telefonilt 5351 5699 või maret.keskyla@spordimuuseum.ee


Lõuna spordimuuseumis!

Pärast külastust on võimalik gruppidel ettetellimisega muuseumis lõunat süüa.

Hind: praad/supp ja magustoit kokku 5 eurot inimene.

  • Sööjate lõpparvu palume kinnitada kõige hiljem 2 päeva enne külastust
  • Palume kogu grupil (v.a juhul, kui lapsel on mingi koostisosa suhtes talumatus/allergia) valida sama söök
Lõunapakkumise menüüga saab tutvuda SIIN!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks