Otepää kutsub talispordisõpru!




Üldinfo

Otepää linn, Valga mnt 12, Tehvandi staadioni hoone
Avatud: E-R 11-17 L-P suletud*

*NB! Muuseum on avatud Tehvandi staadioni lahtiolekuaegadel. Lahtiolekuaegade infot on võimalik täpsustada Tehvandi spordikeskuse kontaktide abil: 
Telefon
: (+372) 766 9500
E-mail:  administraator@tehvandi.ee


Broneerimine: 
E-mail: marju@spordimuuseum.ee
Vaata asukohta kaardilt

Otepää Talispordimuuseumi piletihinnad

Täispilet
Sooduspilet
2€
1.50€

Perepääse
2 täiskasvanut ja nende 2 või enam last
5€


NB! Ekskursioonide broneerimine vähemalt 1 nädal enne ekskursiooni toimumist aadressil marju@spordimuuseum.ee!


Muuseumiekskursioon ajaloolise ülevaatega

Otepää Talispordimuuseumis on võimalik lisaks külastusele ette broneerida ka ekskursiooni koos giidi lühiülevaatega Eesti talispordi vägevast ajaloost. Ekskursiooni kestus ca 30 min, järgneb iseseisev näitusega tutvumine. 

Minimaalne grupi suurus on 10 inimest. Ekskursiooni hind on 15€ grupi kohta, sellele lisandub individuaalne muuseumipilet. 

Lisainfo ja registreerimine: marju@spordimuuseum.ee



Ekskursiooniprogramm Tehvandi spordiradadel

Otepää Talispordimuuseum koostöös Tehvandi Spordikeskusega pakub gruppidele ainulaadset ekskursiooni Tehvandi spordiradadel. Ekskursiooniprogrammi jooksul:

  • külastatakse Otepää Talispordimuuseumi, kuhu on koondatud meie talisportlaste märgilised eksponaadid läbi erinevate aastakümnete, taliolümpiamedalid ja palju muud huvitavat
  • tutvutakse suusasangarite pargi ja Tehvandi suusa- ja laskesuusastaadioniga
  • sammutakse Otepää MK-etapiks ettavalmistatud radadel
  • külastatakse Tehvandi K90 hüppetorni, mis on üks Lõuna-Eesti kõrgemaid torne ning kust avaneb erakordselt lummav vaade Otepääle iseloomulikule kuppelmaastikule.

Ekskursiooni kestuseks on ca 90 minutit ning see on mõeldud (õpilas)gruppidele alates 10 inimesest. Pileti hind inimese kohta on täiskasvanutele 5€, lastele 3€. Lisandub giiditasu 30€.  Võõrkeelse programmi giiditasu 50€, grupi saatja tasuta!

Lisainfo ja registreerimine: marju@spordimuuseum.ee


Matkaprogramm Tehvandil

Otepää Talispordimuuseum pakub gruppidele vahvat tõukerattamatka Tehvandi spordiradadel. Programm sisaldab:

  • Otepää Talispordimuuseumi külastust
  • tõukerattamatka ja ekskursiooni Tehvandi 6 km rullsuusarajal
  • Tehvandi vaatetorni külastust

Ekskursiooni kestuseks on 2 tundi ning see on mõeldud (õpilas)gruppidele alates 10 inimesest. Pileti hind inimese kohta on 7€. Lisandub giiditasu 40€. Võõrkeelse programmi giiditasu 50€, grupi saatja tasuta!

Lisainfo ja registreerimine: marju@spordimuuseum.ee

NB! Ekskursioonide broneerimine vähemalt 1 nädal enne ekskursiooni toimumist aadressil marju@spordimuuseum.ee!



Ajalugu

2004. aasta lõpul asutasid kultuuriministeerium, Otepää vald ja suusaliit sihtasutuse Tehvandi Spordikeskus, mille üheks suuremaks ettevõtmiseks on kujunenud Tehvandi spordikompleksi igakülgne väljaarendamine. 2006. aastal pöörduti sihtasutusest esimest korda Eesti Spordimuuseumi poole, saamaks ekspertnõu uude staadionikompleksi muuseumi rajamiseks. Konkreetsed tegevused algasid 2009. aasta sügistalvel, mil spordimuuseumil valmisid nii uue muuseumi ekspositsiooni kontseptsioon kui ka avamiseni jõudmise ajakava. 

Läbirääkimistel Otepää vallaga jõuti kokkuleppele, et senine suusamuuseum lõpetab 2010. aastaga oma tegevuse. Hea partnerina toetab vald nüüdsest talispordimuuseumi.

Kujunduskonkursi võitis Arhitektibüroo Lunge ja Ko. Konkreetsemalt olid kujunduskontseptsiooni ja jooniste taga Taisi Kadarik, Mait Lauri ning Alesja Kovalenko-Lauri.

Ekspositsiooni ettevalmistamisse kaasas Lunge ja Ko ka hulgaliselt teisi tegijaid. Põnevate filmiklippide kokkupanijaks oli Artur Talvik, suurte kunstfotode ning fotomontaazhide autoriks Ott Kadarik, atraktsioonid valmisid Aare Baumeri eestvedamisel, helikujunduse lõi Toomas Lunge. Oma abist uue muuseumi loomisel ei öelnud ära spordialaliidud, spordisõbrad ja teisedki asjahuvilised.

Tehniliselt valmis talispordimuuseum 2011. aasta alul enne Tehvandil toimunud suusaalade juunioride

MM-võistlusi. Muuseumi pidulik avamine toimus 9. veebruaril 2011.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2017 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 138 625 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks