Viime reaalained massidesse!

Kõlab nagu valimisreklaam, kas pole? Selline klassikaline hüüdlause, mis esimese hooga viib pulsi kõrgemale, misjärel aga paneb ohulambid põlema – kuidas küll?

Õpilaste ja õpetajate igiammune konflikt: kuhu minna õppereisile?

Õppeaasta alguses võtab nii õpilastel kui ka õpetajatel kooliga taas kohanemine pisut aega. Eelkõige on esimestel õppekuudel tavalisest rohkem askeldamist õpilastel – tarvis on rääkida ära jutud, mis suve jooksul kõnelemata jäänud, meenutada keha kui päikesepatarei energia suunamist õppimisse ja sukelduda rutiinsesse koolirütmi. Paljud koolid korraldavad just sügisel õpilastele mõne õppereisi, et see üleminek toimuks rahumeelsemalt. Et reisist vaimustuksid nii õpetajad kui ka õpilased, tuleb sihtkoha valikul teha kompromiss uute teadmiste omandamise ja atraktiivsuse vahel.
20.07.2017

Lapse sünnipäev: mängumaa, elamuskeskus või muuseum?

Lapse sünnipäeva pidamine väljaspool kodu muutub igal aastal järjest populaarsemaks. Põhjuseid on erinevaid, mõnel juhul on tegemist selge vajadusega (näiteks pole kortermaja elanikel ruumi 15-20 lapse võõrustamiseks), mõne jaoks on oluline vaheldusrikkus, kolmandad lähevad „vooluga kaasa“. Meilt on päris tihti küsitud, kas lapse sünnipäeva pidamine muuseumikeskkonnas on ikka piisavalt lõbus, atraktiivne ja meeldejääv?
18.07.2017

Kas muuseumikülastus on liiga kallis?

Küsimus hinna kohta on miski, millele vastame igapäevaselt otse külastajale või andes vastavat infot kodulehe või mõne muu infokanali kaudu. Kahtlemata on hind üheks kriteeriumiks, mis võib saada takistuseks, või vastupidi, ajendada üht või teist paika külastama. Et pilti pisut selgemaks saada, võtsime hinnaküsimuse alljärgnevalt tükkideks lahti.  Ja teadmiseks ette – ilma taustsüsteemi arvesse võtmata on sellele küsimusele väga keeruline vastata.

1. jaanuaril 2017 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 138 625 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.