Uudised & Sündmused

Uudis | 19.01.2018

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum säras muuseumiauhindade jagamisel

Reedel 19. jaanuaril jagati tunnustust muuseumidele, kes on oma valdkonnas silma paistnud värskete ideede ja eeskuju andvate algatustega. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum sai oma ajaloo esimese auhinna, seda muuseumihariduse edendaja kategoorias enda uute interaktiivsete haridusprogrammide eest.
Uudis | 11.01.2018

Spordimuuseum ning Postimees kutsuvad õpilasi olümpiateemalisele joonistusvõistlusele "Minu Olümpia" 

Traditsiooniline spordimuuseumi olümpiaeelne omaloominguvõistlus toimub seekord koostöös ajalehega Postimees. Enne taliolümpiamängude algust kutsume alg- ja põhikooli õpilasi vanuses 7-16 osalema olümpiateemalisel joonistusvõistlusel "Minu Olümpia" mille võidutööd jõuavad muuhulgas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi erinäitusele.
Sündmus | 06.01.2018 , 12:00

Suur perepäev Eesti tippratturitega spordimuuseumis

Spordimuuseumi uus aasta algab ratta seljas!

Sel laupäeval, 6. jaanuaril, on meil külas Eesti tippratturid Rein Taaramäe, Toomas Kirsipuu, Caspar Austa, kellega ajame rattajuttu ja lustime muuseumis.


Sündmus | 04.01.2018 , 12:00

Spordimuuseumit külastab moodsa viievõistluse olümpiahõbedamees Hanno Selg

Neljapäeval, 4. jaanuaril kell 12.00 on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis kuulajate ees moodsa viievõistluse olümpiahõbedamees Hanno Selg rääkimas oma sporditeest ja huvitavamatest juhtumustest, mis teda karjääri jooksul saatsid.
Sündmus | 28.12.2017 , 15:00

Erki Nool Otepääl!

Olümpiavõitja Erki Nool Talispordimuuseumis 28. detsembril kell 15. Vestleme spordist ja motivatsioonist, loomulikult saab küsimusi küsida ja argiteemadel arutleda. Ootame kõiki külla!

Uudis

Muuseumi lahtiolek pühade ajal

Spordimuuseum on pühade ajal avatud tavapärasest erinevalt. Erinevusi on lahtiolekuaegades 22. detsembrist kuni 2. jaanuarini.
Sündmus | 16.12.2017 , 12:00

Mart Seim külastab spordimuuseumit!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumil on hea meel teada anda, et juba sel laupäeval, 16. detsembril, on meil külas Eesti vägilane Mart Seim koos treenerist isa Alar Seimiga.

Uudis

Spordimuuseum püstitab rekordeid

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 2017. aasta tegevust on hinnatud muuseumiauhindade nelja kategooria nominatsioonide vääriliselt! 
Uudis

Pühapäeval on muuseum suletud!

Spordimuuseum on pühapäeval, 10. detsembril kogu maja ulatuses broneeritud. Vabandame ebameeldivuste pärast. Kohtumisteni! 
Uudis

Tanel Kangert tõi muuseumisse fänniarmee

Laupäeva keskpäeval spordimuuseumit külastanud Tanel Kangerti üllatus oli suur, kui selgus, et õdusaks koosolemiseks planeeritud perepäeva vastu tundis huvi üle poolesaja rattasõbra.

Uudis | 06.12.2017 , 17:00

Teose "Eesti Dünamo ajalugu Eestis" esitlus

Kolmapäeval, 6. detsembril toimub Tartus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis spordiajaloolise teose "Eesti Dünamo ajalugu: I raamat" esitlus.
Uudis

Liitu spordimuuseumi meeskonnaga!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi meeskond otsib talente turundus-, digitaal- ja külastusvaldkondadesse. Ehk oled just Sina või mõni sinu lähedane või tuttav see, kes tahab koos meiega töötada suure eesmärgi nimel - muuta Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum Euroopa atraktiivseimaks spordimuuseumiks!

Sündmus | 01.11.2017

Spordimuuseumit külastab Kalju Valgus

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis on kolmapäeval, 1. novembril kell 17.00 Eesti Spordiajaloo Seltsi päeva raames kohtumine suusatreeneri, laskesuusatamise suure asjatundja Kalju Valgusega, kes räägib oma sporditeest ja treeneritööst, muidugi pikemalt just laskesuusatamisest, kus ta on rahvusvaheliselt tunnustatud spetsialist, käinud ka olümpiamängudel nii funktsionäärina kui ka kohtunikuna.


Uudis

Spordimuuseum vandus jalgpallimurul alla rahvusringhäälingule!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi korraldataval heategevuslikul lauajalgpalliturniiril võitsid taaskord külalised, sel korral Eesti Rahvusringhäälingu Tartu osakonna kollektiiv. 
Uudis

Koolivaheajal spordimuuseumisse!

Spordimuuseumis on vaheajal lisaks tavapärasele põnevale lustimisele osaleda ka töötubades, meisterdades endale täitsa tasuta vahva ja vajaliku eseme!
Uudis

Suur perepäev võrkpalluritega!

Spordimuuseumil on hea meel kutsuda enda majja mehed, kes hakkavad siin rekordeid purustama. Bigbank Tartu võrkpalluritega koos teeme läbi spordimuuseumi kolmevõistluse, mängime inimlauajalgpalli ja ajame erinevate nurkade alt võrkpallijuttu.
Uudis

Ülipingelise muuseumidevahelise heitluse võit läks Eesti Rahva Muuseumisse

Lisaajale läinud inimlauajalgpalli lahing lõppes kuldse väravaga, mille lõi külla kutsutud Eesti Rahva muuseumi kollektiiv kapten Tõnis Lukase eestvedamisel. 
Uudis | 02.10.2017

Õpetajad saavad spordimuuseumisse tasuta!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakub esimesena Eesti muuseumimaastikul õpetajatele võimalust tasuta muuseumit külastada. 
Uudis

Valimiseelsel mõõduvõtul olid parimad sporditaustaga poliitikud

Pühapäeval spordimuuseumis Tartu poliitikute vahel peetud inimlauajalgpalli turniiri võitis valimiskünnise ületamist lootev valimisliit Tartu Eest.
Uudis

Üliõpilasspordi hiilgus jõudis juubeliks spordimuuseumisse

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi keldrigaleriis on alates 24. septembrist vaatajaile avatud atraktiivne üliõpilasspordi näitus.
Uudis | 27.09.2017

Muuseumi sünnikodu spordipeatükk lõppes

Kolmapäeval sai selle Tartu Maarja kiriku üks etappidest auväärse, emotsionaalse ja igati väärika lõpu.
Sündmus | 27.09.2017 - 30.09.2017

Euroopa Spordinädala eriprogramm

Külastades muuseumit vahemikus 27.-30.09 on sul iga päev võimalus osaleda ühes töötoas.
Sündmus | 29.09.2017

Teadlaste öö spordimuuseumis: räägime spordieetikast!

Muuhulgas arutleme selle üle, mis on geneetiline parendamine ning millised on need eetilised probleemid, mida geneetiline parendamine spordi kontekstis kaasa võib tuua.
Sündmus | 29.09.2017

Öömälukas tuleb taas!

Reedel, 29. septembril kell 23.00 saab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis teoks legendaarne mälumäng Öömälukas
Uudis | 22.09.2017

Spordinädal algas teistsuguse jalgpallilahinguga

Meie jaoks algas Euroopa Spordinädal juba  reedel, mil meie külalisteks olid Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Eesti Olümpiakomitee esindus. Pidasime maha ühe mõnusa inimlauajalgpalli matši! 
Uudis | 14.09.2017

Duubelmängunädal spordimuuseumis!

Sel nädalal mängiti Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis tervelt kaks inimlauajalgpallimatši! Külas käisid Voog ja Raadio Elmar!
Sündmus | 09.09.2017 , 12:00 - 15:00

Suur perepäev koos kümnevõistlejatega!

Spordimuuseumi uus üritusteseeria alustab sügishooaega maailma kergejõustikuparemikuga!
Uudis | 07.09.2017

Kalevi lipp spordimuuseumis hoiul

Kolmapäeval, 6. septembril jättis Eesti Spordiselts Kalev hüvasti aastakümneid oma koduks olnud majaga Tallinnas Pärnu mnt 41.
Uudis | 31.08.2017

Spordimuuseum sai inimlauajalgpallis hävitava kaotuse

Spordimuuseumi seekordseks inimlauajalgpalli vastaseks olid sõbrad A. Le Coq-ist, kes viisid koju 6-2 võidu!
Sündmus | 06.09.2017

Spordimuuseumit külastavad judokad

Kolmapäeval, 6. septembril kell 17.00 on ESAS seltsipäeva raames spordimuuseumis külas judotreener Andres Põhjala koos oma edukaima hoolealuse, hiljaaegu Taipeis suveuniversiaadil taas hõbemedali (esimest korda 2015 Gwangjus) võitnud Juhan Mettisega.
Uudis | 31.08.2017

Selgusid parimad korvpallimälumängurid!

Järjekordsete EM-võistluste eelõhtul sai Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis Tartus teoks traditsiooniline korvpallimälumäng.
Uudis | 24.08.2017

Spordimuuseumile anti üle kaasaegsete olümpiamängude algataja Coubertini büst

Rahvusvahelisel noortefoorumil anti Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhile Siim Randojale üle kaasaegsete olümpiamängude algataja Pierre de Coubertini skulptuur.
Uudis | 23.08.2017

Võimas! Spordimuuseum võitis AHHAA teaduskeskust!

Täna peeti maha järjekordne inimlauajalkamatš ning spordimuuseumi seekordseteks vastasteks olid head sõbrad AHHAA teaduskeskusest.
Sündmus | 30.08.2017

Korvpallimälukas tuleb taas!

30. augustil algusega kell 18.00 toimub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15, Tartu) traditsiooniline korvpallimälumäng.
Uudis | 16.08.2017

Tartu postimees alistas spordimuuseumi

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum sai heategevuslikus inimlauajalgpalli mängus esimese kaotuse, kui tuli tunnistada Tartu Postimehe 2-1 paremust.
Uudis | 08.08.2017

Spordimuuseum vs tARTuFF

Sel nädalal käis Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumil külas  tARTuFFi meeskond. Väga tasavägiselt alanud mängust väljus võitjana spordimuuseum!
Uudis | 25.07.2017

EOK avas Tallinna Lennujaamas Barcelona 1992 olümpiamängude juubeliväljapaneku

Eesti Olümpiakomitee avas Barcelona olümpiamängudest 25 aasta möödumise puhul Lennart Meri Tallinna Lennujaamas meeleolunurga, kus saab uudistada taasiseseisvunud Eesti Vabariigi esimese suveolümpiaga seonduvaid esemeid ja meeneid, sealhulgas olümpiakoondise toonaseid rõivaid ja olümpiavõitja Erika Salumäe võistlusratast.
Uudis | 19.07.2017

Spordimuuseum alistas Tartu JK Tammeka!

Kolmapäeval peeti maha järjekordne heategevuslik inimlauajalgpallimatš, kus seekord astusid spordimuuseumile vastu Tartu JK Tammeka esindusmeeskonna liikmed. Mäng oli väga tasavägine, kuid suurepärase kaitsetöö tõttu võttis seekord võidu spordimuuseumi võistkond.
Uudis | 07.07.2017

Heategevusmäng Hansapäevade korraldajatega

Reedel toimus inimlauajalgpallilahing Tartu Hansapäevade korraldusmeeskonna ja spordimuuseumi esinduse vahel. Mõõduvõtus jäi sel korral peale spordimuuseumi võistkond. 
Sündmus | 03.07.2017

Väljapanek orienteerumisest ootab avastamist

Spordimuuseumi keldrigaleriis on avatud ajutine väljapanek orienteerumisspordi eilsest ja tänasest päevast, mille koostamisel andsid suure panuse Eesti Orienteerumisliit ning Heino Mardiste.
Uudis | 30.06.2017

Spordimuuseum võitis uudses mängus Tartu linna

29. juunil peeti spordimuuseumis esimene heategevuslik kohtumine inimlauajalgpallis, kus spordimuuseumi esindus võitis Tartu linnajuhte seisuga 8:4. 
Sündmus | 05.07.2017 , 17:00

Legendaarne olümpiavõitja külastab spordimuuseumit!

Kolmapäeval, 5. juulil kell 17 külastab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit kümnevõistluse olümpiavõitja Nikolai Avilov, kes jagab enda mälestusi ja vastab küsimustele seoses enda sportlaskarjääri ja sellele järgneva perioodi kohta.
Uudis

Muuseumi lahtiolek pühade ajal

Pühade ajal on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum avatud 22. juunil kell 11-15, 23. ja 24. juunil suletud.
Uudis | 13.06.2017

Inimlauajalgpallilahing soomlastega tõi võidu põhjanaabritele

Laupäeval toimus Soome 100. sünnipäeva auks üle Eesti enam kui 100 jalgpallimängu eestlaste ja soomlaste vahel. Mitteametlikult peeti ka Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis üks lahing muuseumipere ja kohalike soomlaste vahel.
Uudis | 05.06.2017

Maailma olümpiamuuseumid kogunesid Tartus

1.-2. juunini võõrustas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum Tartus Lydia hotelli sündmuskeskuses rahvusvahelise olümpiamuuseumide koostöövõrgustiku (OMN, inglise keeles Olympic Museums Network) kogude ja kogumispoliitika töörühma kõrgetasemelist kokkusaamist.

Uudis

Spordimuuseum võõrustab tunnustatud spordipedagoogi

Kolmapäeval, 7. juunil kell 17.00 tuleb Eesti Spordi- ja Olümpiamuusemisse omaaegne välejalgne staier, hiljem tunnustatud spordipedagoog ja -teadlane, emeriitprofessor Ants Nurmekivi, kes  räägib huvilistele oma sporditeest ja -tegemistest, juhtumustest ja mõtetest, mis spordiga kaasas on käinud.
Uudis | 20.05.2017

Spordimuuseumis saab muuseumiööl mängida ja ajusid ragistada!

20. mail toimuva muuseumiöö alateemaks on "Öös on mänge." Mänge on  Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi muuseumiöö programmis nii liikujatele kui nuputajatele.

Uudis

Koolimälukas kutsub osalema!

Millises Tartu klassis õpib parim mälumängutiim? Selgitame välja! Kui oled 9.-12. klassi õpilane, pane klassikaaslastega kokku kolmeliikmeline võistkond ja näita, kes on Tartu parimad noored mälumängurid!
Uudis | 03.05.2017

Aasta spordiraamat räägib korvpallimeeskonna loo

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning Eesti Olümpiaakadeemia koostöös välja antava Georg Hackenschmidti nimelise raamatuauhinna võitjaks kuulutati Vahur Kalmre raamat „Tartu Rock! Tartu Rock! Ühe korvpallimeeskonna lugu“.

Uudis | 18.04.2017

Osale aasta parima spordiraamatu valimisel!

Tänasest järgmise teisipäevani toimub traditsiooniline rahvahääletus, aitamaks kaasa 2016. aasta parima spordiraamatu valimisele. 
Uudis

Kevadine eripakkumine koolidele!

Aprillikuus kinnitatud broneeringutele kehtib kooligruppide puhul alates 15 liikmest eripakkumised, kui kasutate registreerimisel salasõna "elamus koolidele."
Uudis

Üleöö populaarseks saanud spordimuuseum naudib õpetajate ja lapsevanemate suurt huvi

Eelmisel nädalal ajaloo suurima elamusnäituse „Kõik mängu!“ avanud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum püstitas esimese nädalaga üksikkülastajate rekordi ja võtab rohkem kui kunagi varem vastu sünnipäevade ja kooligruppide broneeringuid.

Uudis

Spordimuuseum on suurel reedel avatud!

14., 15. ja 16. aprillil on spordimuuseum avatud tavapäraselt kell 11-18. Kasuta head võimalust perega pühade puhul ette võtta elamusi täis külastus uuenenud muuseumisse ja külastada meie eriti ägedat uut elamusnäitust!
Uudis | 19.03.2017

Ashton Eatoni rekordinaelik jõudis spordimuuseumisse

Eelmisel reedel Tartus toimunud konverentsil "Fred Kudu - treenerist visionäär" kinkis Eesti kergejõustiku liidu president Erich Teigamägi Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumile naelkinga, millega Ameerika Ühendriikide mitmevõistleja Ashton Eaton kuue aasta eest Tallinnas seitsmevõistluse maailmarekordi püstitas.
Uudis

Kelly Sildaru värsked auhinnad jõuavad esimesena Otepääle

Sel nädalavahetusel toimuva suusatamise maailmakarikaetapi ajaks jõuavad Otepää Talispordimuuseumisse meie praeguse hetke parima talisportlase, vigursuusataja Kelly Sildaru esemed, sealhulgas kõige värskemad X-Gamesi medalid. Väljapanek jääb avatuks paariks kuuks.

Sündmus | 01.03.2017 , 17.00

Sulev Tarros tuleb külla

Kolmapäeval, 1. märtsil kell 17.00 on Eesti Spordiajaloo Seltsi päeval külaliseks omaaegne nimekas tõstesportlane Sulev Tarros. Kohtumine toimub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Tartu, Rüütli 15) ning on huvilistele tasuta.

Sündmus | 01.02.2017 , 17.00

Kohtumisõhtu endise suusataja ja teeneka suusatreeneri Laur Lukiniga

Kõigile avatud Eesti Spordiajaloo Seltsi seltsipäeval on spordimuuseumis seekord külaliseks Laur Lukin, kellega tuleb juttu mitmekülgsest spordi- ja treeneritööst. Üritus on tasuta!

Sündmus | 03.02.2017 , 17.00

Dakari sangarid Toomas Triisa ja Mart Meeru spordimuuseumis

Dakar Rally 2017 sangarid on koju jõudnud ja tulevad 3. veebruaril kell 17 Spordimuuseumisse, kus huvilistel on võimalik meestega pilti teha, küsimusi küsida ja kuulata muljeid ühe maailma kõige karmima võistluse käigust.

Sündmus | 11.02.2017

Muuseum võõrustab spordimälukat

Laupäeval, 11. veebruaril 2017 kell 11 toimub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis spordimälumäng "Tartu spordimälukas 2017", mis on ühtlasi Eesti spordikilva meistrivõistluste etapp. Komplektis on vähemalt 50 mõnusat spordiküsimust klassikalistel sporditeemadel ja osalema on oodatud kõik spordihuvilised!
Uudis | 16.01.2017

Moodsad laskeharjutused jõudsid Talispordimuuseumisse!

Kas oled kunagi soovinud teada, mis tunne on laskesuusatajana tiirus lasta? Ehk oled end tabanud mõttelt, kuidas küll viie märgi mahalaskmine nii keeruline saab olla? Kui jah, siis on just õige hetk Otepää Talispordimuuseumit külastada!
Uudis

Viimased nädalad aastanäitust

Külastajate jätkuva huvi tõttu on algselt 2016. aastaga lõppema pidanud suurt jalgpallinäitust "Kuningas jalgpall" Spordimuuseumis võimalik näha jaanuarikuu lõpuni. Seejärel näituseala suletakse ja algavad ettevalmistustööd Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ajaloo suurima aastanäituse valmimiseks käesoleva aasta kevadel. 
Sündmus | 04.01.2017

Fred Kudu 100. sünniaastapäev

4. jaanuaril võõrustab Spordimuuseum K-Klubi ja Eesti Spordiajaloo Seltsi ühisüritust, mis on pühendatud Fred Kudu 100. sünnipäevale. 1917. aasta 4. jaanuaril sündinud Fred Kudu  oli eesti sportlane, treener, pedagoog, organisaator ja sporditegelane. Nõukogude Liidu mitmevõistlejate koondise pikaajaline vanemtreener ning olümpiakoondise treener viitel olümpiamängudel.
Uudis | 19.12.2016

Tartu võõrustab jalgpalli aastalõputurniiri

Kui Spordimuuseum on jalgpallirütmis elanud üle poole aasta, siis nüüd nakatub jalgpallipisikusse kogu Tartu, nimelt võõrustatakse aasta lõpus traditsioonilist suurt aastalõputurniiri. Turniiril osalejad saavad muuseumit külastada soodsamalt, aasta lõpus võõrustame oma majas ka Jalgpalli liidu juhatuse koosolekut.

Sündmus | 23.12.2016 - 01.01.2017

Muuseumi lahtiolekuajad pühade ajal

Nii nagu meie kõik, tähistab ka Spordimuuseum jõuluaega ja võtab vastu uue aasta. Seetõttu oleme pühade ajal pisut vähem avatud.


Reedel, 23. detsembril on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum avatud kell 11-15.

Laupäeval, 24.-25. detsembril on muuseum suletud.

31.detsember 2016- 1. jaanuar 2017 on Spordimuuseum suletud.
Näitus | 21.02.2018

Saa osa ajarännakust 100-aastasesse Eesti talispordimaailma!

Otepää Talispordimuuseumis on võimalus osa saada väiksest ajarännakust 100-aastasesse Eesti talispordimaailma. Antud näituseprogrammiga soovime õnnitleda meie armsat kodumaad suure juubeli puhul.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2017 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 138 625 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks