Moodsad laskeharjutused jõudsid Talispordimuuseumisse!
16.01.2017
Nüüd saab nii noor kui vana laskesuusahuviline tänu moodsale tehnilisele lahendusele Talispordimuuseumis laserpüssiga märki lasta. Kusjuures, laserrelvade kasutuselevõtt päris laskesuusatamises on arutluse all olnud korduvalt, seni siiski tulutult. Ei ole välistatud, et muuseumis üleval olev laserrelv on tulevikus laskesuusatamise reaalsus.
Senikaua aga on laserrelvade näol tegemist populaarse meelelahutusega, näiteks suurvõistlustel saavad huvilised staadioni kõrval telkides juba mõned aastad proovida laserrelvast märki lasta. Laserrelva suureks eeliseks on võimalus treeninguid ja võistlusi läbi viia igal pool, sest kaob ära tulirelvaga kaasnev turvaprobleem. Lisaks ei mõjuta laskmist ilmastikuolud, näiteks tuul. Samas on selge, et tänane tehnika veel laserrelva võistlustele ei too- vahe tuleb sisse juba laskmise nauditavuses. Muusemis proovilaskude tegemiseks on aga laserrelvast enam kui küll!
Laskesuusatamine (ehk biatlon) on välja kasvanud sõjaväelisest patrullsuusatamisest. Laskesuusatamist peetakse üheks raskemaks kombineeritud spordialadest. Sportlased võistlevad-suusatavad ettevalmistatud rajal, kaasas väikesekaliibriline vintpüss, ning peatuvad kaheks või neljaks laskmisseeriaks, püsti ja lamades
Kuidas publik võiks uutmoodi laskesuusatamise vastu võtta? Tule ja proovi Otepää Talispordimuuseumis ise järgi! Lisaks laserpüssiga märkidele pihta saamise on võimalik uurida erinevate ajastute talispordivarustust, saada osa lumekristallide tekkimise protsessist, proovida kätte hooldemehena ja kogeda teisi põnevaid ja silmaringi avardavaid elamusi. Ajutiselt saab näha 18.-19. veebruarini toimuva murdmaasuusatamise MK etapi korraldajate riidekomplekti.
Tulge vaatama ja uudistama! Talispordimuuseumi kohta saad rohkem lugeda
SIITOtepää Talispordimuuseum - jää ja lume sümfoonia Talvepealinnas!