Spordimuuseum vs Tartu Tudengipäevad!

21.09.2017
Täna madistas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum inimlauajalka väljakul Tartu Tudengipäevade korraldajatega. 

Sõbrad Tartu Tudengipäevade meeskonnast olid tulnud kohale tervelt kuuekesi ning kuna spordimuuseum ka alla jääda ei saanud, asusimegi platsile tervelt kaheteistkümnekesi!
Ülimalt tasavägisel esimesel poolajal juhtis kord üks meeskond, siis jälle teine ning poolajale mindigi 2-2 viigiseisus. Teisel poolajal suutis spordimuuseum korra isegi 3-2 juhtima minna, kuid Tudengipäevade neiud ja kutid said sellest ainult indu juurde. Löödi värav värava järel ning lõppseisuks kujunes 6-3 Tartu Tudengipäevade kasuks!

Positiivse emotsiooni said muidugi mõlemad meeskonnad, väga vinge kohtumine!

Koostöös Eesti Agrenska Fondiga peab SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum heategevuslikku üritusseeriat, kus kutsub igal nädalal ühe Tartus tegutseva ettevõtte või asutuse endaga inimlauajalgpalli mängima.
Mänguväljak asub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15) ning ühes võistkonnas saab osaleda 4-6 mängijat. Mäng ise kestab kokku umbes 20 minutit. Tegemist on tavalisele lauajalgpallile sarnaneva mänguga, kus nuppude asemel on päris inimesed.
Kuna liikumine on sel alal üsnagi piiratud, siis pole selleks mänguks vaja selga panna spordidressi ning mängida saab isegi igapäevases riietuses. Ürituse laiem eesmärk lisaks vahvale võimalusele üks madin maha pidada on perede, kus kasvab puudega laps või lapsed, probleemide parem teadvustamine ühiskonnas.
Inimlauajalgpall on oma olemuselt mäng, kus liikumine on piiratud - seega sobib taoline tegevus just väga hästi puudega laste probleemidele tähelepanu tõmbamiseks.
Väljakutsutavad võivad endaga kaasa tuua mõne spordivahendi, mille toimetame Tammistu perekeskusesse. Lugege lähemalt Agrenska tegemistest ja vajadustest, võimalusel ulatage abikäsi!
http://www.agrenska.ee/
#spordimuuseum #kõikliikuma #agrenska


Educational programs

We offer educational programs for groups of any age. Programs are covering different aspects of sport. 

Ask more: info@spordimuuseum.ee

Exhibitions

Sports and Olympic Museum exhibitions include permanent exhibition with full historic overview, our new hands-on exhibition of ball games, and several smaller exhibitions throughout year. 
See more

Shop

Be patient! Our goods will be here soon! 


Collections

Estonian Sports and Olympic Museum collection contains over 138 000 historical pieces. Our collections are always opened for researches and sports fans. 

Ask more: info@spordimuuseum.ee