Olümpiaakadeemia salvestas Spordimuuseumis taskuhäälingut

Olümpiaakadeemia podcastis olid sel korral saatekülalisteks Eesti Olümpiaakadeemia president Neinar Seli ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi teadur Kalle Voolaid. Podcast salvestati Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis. Juttu tuli olümpialiikumisest, Eesti Olümpiaakadeemiast, kooliolümpiamängudest, Tokyos suveolümpiast ja paljudel teistel olümpiaga seotud teemadel.

Eesti Olümpiaakadeemia president Neinar Seli nõustus podcastis saatejuhiga, et tänasel päeval pole noortele olümpiaharidust lihtne edasi anda: “Tänapäeval on suundumused läinud IT maailma ja noored liiguvad vähem. Läbi kooliolümpiamängude projekti saame teha liikumist huvitavamaks. Samas anda edasi ka olümpiaharidust.”

Kalle Voolaidi sõnul on samuti üha raskem tänapäeva noortele olümpismi süstida: “Peame lahenduste leidmisel olema hästi avatud. Nüüdisaegsus, tänapäevasus on olulised märksõnad. Peame leidma teemad, mis tänapäeva lastele korda lähevad. Ka suurtel olümpiamängudel räägitakse e-spordi pealetungimisest.”

Podcastis arutati:
Kas olümpia on spordimuuseumis jätkuvalt prioriteetne?
Millega tegeleb Eesti Olümpiaakadeemia?
Kuidas õnnestub tänapäeva noori kasvatada olümpialike väärtuste vaimus?
Kuidas tänapäeval olümpismi pisikut edasi anda noortele?
Kas olümpia on muutunud liiga kommertslikuks?
Kes eestlastest võiks suveolümpial Tokyos poodiumile tõusta?

Olümpiaakadeemia podcast on leitav enamuses suuremates podcasti-äppides ja Eesti Olümpiaakadeemia kodulehelt.

Kõnealune Olümpiaakadeemia episood on kättesaadav SIIT.