Tanel Kangert tõi muuseumisse fänniarmee

Laupäeva keskpäeval spordimuuseumit külastanud Tanel Kangerti üllatus oli suur, kui selgus, et õdusaks koosolemiseks planeeritud perepäeva vastu tundis huvi üle poolesaja rattasõbra.

"Ma tõesti arvasin, et kes mind ikka näha tahab - tuleb viis kuni seitse inimest, ei hakanud habetki ära ajama," naljatles Tanel Kangert, kes vahetult enne esimesse treeninglaagrisse siirdumist võttis ette tee Tartusse, et osaleda spordimuuseumi perepäeval.


Isadepäevale pühendatud perepäev osutus ääretult menukaks, spordimuuseumisse leidsid tee nii Tanel Kangerti tulihingelised toetajad, rattasõbrad kui ka lihtsalt spordihuvilised.


Külastajad said koos Kangertiga end proovile panna spetsiaalselt ürituse tarbeks loodud erilisel kolmevõistlusel. Esmalt tehti Tartu Eksperimentaalsest jalgrattatehasest Tert laenatud minirattaga vigur- ja slaalomisõitu, millele järgnesid tasakaaluharjutus jalgpalliga ja võimete piiri kompamine reaktsiooniseinal.


Umbes kolmveerandtunnisena planeeritud küsimuste- ja vastuste voor kujunes aga suure publikumenu tõttu umbes poole pikemaks, huvi tunti nii Kangerti saavutuste, aga ka senise karjääri madalhetkede kohta. Rattaäss ise oli lahkelt nõus küsimustele vastama ja kinnitas veelkord enda kuvandit rõõmsameelse, intelligentse ja sõbraliku sportlasena. Enne ja pärast vestlusringi tutvustas Kangert huvilistele kaasa võetud profiratast. Perepäev lõppes ühise tordisöömisega.


Perepäeva korraldaja, spordimuuseumi programmispetsialist Rait Männiku sõnul võib päevaga enam kui rahule jääda. "On hästi hea meel näha, et maailma tippu kuuluvad Eesti sportlased on valmis enda vähestest nädalavahetustest aega näpistama, et võtta ette mõnikord üsnagi pikk teekond Tartusse," kiitis Männik. "Samal ajal on suur rõõm, et tartlased näitavad, et neile läheb Eesti sport korda."


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks