Elamuslikud haridusprogrammid ja ekskursioonid spordimuuseumis!


Spordimuuseum pakub väga erinevaid võimalusi kõikides vanustes lastele ja noortele hariduslikest programmidest töötubadeni. Enne enda jaoks õige valiku leidmist tasub teada, mis on mis. 

Haridusprogramm - Kooligruppidele (või lasteaiale) mõeldud õppeprogrammid, mis on välja töötatud ainekavasid järgides ja osaliselt koostöös õpetajatega eesmärgiga pakkuda väljaspool klassiruumi sisukaid ja lahedaid koolitunde. Oleme suutnud siduda sporditeemad väga mitmete õppeainetega - tükikest eesti keelest, ajaloost, matemaatikast, füüsikast, bioloogiast ja mitmetest teistest õppeainetest on meie arvates võimalik efektiivselt ja huvitavalt edasi anda sportlikus keskkonnas, andes ühtlasi õpilastele motivatsiooni liikuma ja tervislikke eluviise harrastama. 

Haridusprogramm (grupid alates 10 inimest) maksab 6 eurot õpilase kohta ja sisaldab ka üldist muuseumikülastust ilma ekskursioonita. Haridusprogrammid lasteaedadele  maksab 3 eurot lapse kohta (välja arvatud jõuluprogramm, mille hind on 5 eurot lapse kohta).  Õpetaja saab õpilastega kaasa tulla TASUTA! Tutvu erinevate haridusprogrammidega, valides vasakpoolsest menüüst ennast huvitav vanusegrupp. 

Kevadine eriprogramm

Selle kevade hariduslik eriprogramm on täis mängulisust ja teadmisi. Ootame 1.-6. klassi õpilasi elamuslikule eriprogrammile, kus õpilane saab avastada ajalugu, võtta mõõtu pallimängudes ja lahendada põnevaid mõistatusi.

Ekskursioon - Sukeldu oma ala spetsialistidega spordiajaloo maailma. Külastajad viiakse muuseumis paikadesse, mis tavakülastajale suletud on. Õpilastele ei ole tegemist tavapärase giidituuriga - ekskursiooni jooksul seotakse spordiajalugu mõne ajaloolise perioodi (näiteks külm sõda) või ühiskondliku kategooriaga (näiteks propaganda). Ekskursiooni hind on 15 eurot grupi kohta (maksimaalselt 25 inimest), mis tasutakse tavalisele muuseumipiletile lisaks. Ekskursioonide kohta vaata lähemalt vasakpoolsest menüüst endale sobiva vanusegrupi alt!

Töötuba - Spordimuuseumis saab nüüd ka meisterdada - pallimotiividega võtmehoidjatest treeningpäeviku ja torusallini välja. Töötuba sobib nii lastele kui täiskasvanutele. Vaata lähemalt erinevaid võimalusi SIIT!

Külastus - Muuseumit on loomulikult võimalik külastada ka selleks, et näha, katsuda ja avastada spordimaailma omal käel. Õpilasele maksab tavakülastus 5 eurot. 

Võimalikud on erinevad kombinatsioonid, näiteks ekskursioon ja haridusprogramm või ekskursioon koos töötoaga. Selliste kombinatsioonide puhul on võimalik kokku leppida erihind kirjutades info@spordimuuseum.ee

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2017 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 138 625 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks