Tutvu meie mänguliste ja harivate programmidega! 

Kõik mängu!

Lasteaed – 6. klass

Populaarse pallimängude teemalise programmi käigus saavad osalejad järgi proovida pallinäituse interaktiivseid eksponaate, lahendada orienteerumismängu raames rühmades ülesandeid ja otsida vastuseid küsimustele. Programmi juurde kuulub ka töötuba, kus igaüks saab endale kaasa palliteemalise meene.  Loe lähemalt!

„Kõik mängu!“ on kohandatud ka keelekümblusgruppidele.Spordiseiklus

Lasteaed – 3. klass

Spordiseikluse eesmärk on inspireerida lapsi tegelema spordiga ja sihte kõrgele seadma! Lõbusalt ja mänguliselt tutvume erinevate spordialadega, et igaüks leiaks omale lemmikala ning viime end kurssi endiste ja praeguste Eesti tippsportlastega. Autasuks meisterdame endale laheda olümpiamedali! Loe lähemalt!

Programm on kohandatud ka  keelekümblusgruppidele.Ajarännak spordis

1. – 12. klass

Kuidas harrastati sporti vanasti ja millist spordivarustust kasutati? Millised spordivahendid on tänapäeval keelatud? Kuidas varustuse areng on aidanud spordis aina paremaid tulemusi saavutada? Tule saa teada! Kõik õpilased saavad osaleda ka põneval muuseumi fotojahil, kus kinnistame õpitut ja avastame nii mõndagi uut! Loe lähemalt!

Programm on kohandatud ka keelekümblusgruppidele.Ralliässad

4. – 9. klass

Uus haridusprogramm, mille keskmes on põnev rallimaailm! Korraldame laheda võistlusmängu, mille raames saavad õpilased rallinäitust avastada, saades uusi teadmisi mootorspordi algusaegadest kui ka praegustest ralliässadest. Igaüks saab tunda end sõitjana, kaardilugejana, proovida mehhaanikuametit ja palju muud põnevat. Loe lähemalt!Kuldne Lurich

4. – 9. klass

Kas muuseumist võib endiselt leida peidetud varandusi? Kuidas sai spordilugu Eestis alguse? Seikluslik programm keskaegsete müüride vahel, kus noored detektiivid saavad oma oskused proovile panna lugedes salakirja, lahendades nuputamisülesandeid ning otsides peidupaikadest üha uusi juhtnööre, et õigelt teelt mitte eksida. Loe lähemalt!Terves kehas terve vaim

Lasteaed  – 3. klass

Mis mahus sportlased treenivad, puhkavad ja mida söövad, et jõuda tippu? Arutleme toitumisega seotud müütide üle ja peame maha suhkruviktoriini. Räägime vaimse tasakaalu tähtsusest spordis ja jagame nippe, kuidas pingele vastu pidada. Oma keha ja vaimu paneme proovile erinevate sportlike tegevustega meie interaktiivses muuseumis. Loe lähemalt!Aus mäng

1.  – 12. klass

Millised kokkulepped ehk ausa mängu põhimõtted kehtivad spordis? Miks sportlasi on vaja kontrollida? Kuidas see protsess välja näeb? Milliste keelatud ja lubatud abivahenditega on sportlased proovinud oma sooritust veelgi paremaks muuta ja millised on olnud tulemused? Teeme põneva katse, kus vaatame placebo efekti sportliku soorituse parandamiseks. Loe lähemalt!

Programm on kohandatud ka keelekümblusgruppidele.


Kohtumiseni Spordimuuseumis!

 

LISAINFO JA BRONEERIMINE:

info@spordimuuseum.ee või 5351 5699

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks