Haridusprogrammid

UUS! Must vöö vaimses tervises
1.-9. klass

UUS! Must vöö vaimses tervises

Tänapäeva kiires maailmas on aina tähtsam enda vaimse tervise eest hoolitsemine ning sportlastelt saame selles osas palju õppida. Haridusprogramm on valminud koostöös organisatsiooniga peaasi.ee.

Terves kehas terve vaib
Lasteaed - 9. klass

Terves kehas terve vaib

Liikumist täis programm koostöös liikumislabori, tippsportlaste, tervisemuuseumi ning aktiivsete noortega toob kõigile osalejatele kaasa head vaibid ehk eriti positiivsed tunded!
Ekstreemsport
1.-9. klass

Ekstreemsport

Programmis tutvume erinevate ekstreemspordialade, Eesti sportlaste ja ajalooga. Spordimuuseumile omaselt saab spordialasid ka ise kogeda, seda nii virtuaalreaalsuses kui arvutimängus!
Loomapere spordipäev
Lasteaed - 1. klass

Loomapere spordipäev

Liikuvas ja mängulises tunnis rändame külla loomaperele, kes valmistub pidama spordipäeva. Igaüks on mingis spordialas hea – tuleb vaid sobiv üles leida! Tunni juurde kuulub ka töötuba, kust iga laps saab kaasa vahva mängu.
Miniolümpia
Lasteaed - 3. klass | Olümpiamängude eri!

Miniolümpia

Olümpiaväärtusi tutvustavas programmis korraldame ise olümpiamängud! Iga osaleja saab riietada end ühe riigi esindajaks ning osaleda nii avatseremoonial, võistlustel kui ka autasustamistseremoonial, kus osalejad saavad kaela uhked kuldmedalid.
Sporditund vanal ajal 
1.-4. klass

Sporditund vanal ajal 

Spordimuuseumis asuv võimla viib ajarännakule 19. sajandisse. Milline nägi sellel ajal välja õpilaste võimlemistund? Tule muuseumisse ja saad järele proovida!
Aus mäng
1.-12. klass

Aus mäng

Sportlaste maailm on lisaks suurtele võitudele ka täis palju reegleid, mida tuleb ausa ja puhta spordi nimel järgida. Kust aga on pärit ausa mängu mõte ning mis on selle pahupooled? Uurime järgi!
Meie kõigi mängud
4.-9. klass | Olümpiamängude eri!

Meie kõigi mängud

Liikuvas tunnis keskendutakse arendavate mängude ja grupitöödega kolmele olümpiaväärtusele: austusele, sõprusele ja eneseületusele. Samuti avastame olümpiamängude mitmekülgseid traditsioone ning tänapäeva.
Kuldne Lurich
4.-9. klass

Kuldne Lurich

Seikluslik haridusprogramm keskaegsete müüride vahel, kus osalejad saavad lugeda salakirja, otsida juhtlõngu ja lahendada nuputamisülesandeid, et leida üles spordimuuseumisse peidetud varandus!
Sportlaskarjääri võlu ja valu
8.-12. klass 

Sportlaskarjääri võlu ja valu

Sportlaste kordaminekud pakuvad rõõmu paljudele, kuid milliste valikute ees seisavad nad kogu karjääri vältel ja kuidas need mõjutavad edasisist elu? Nendest küsimustest lähtudes avame teemat kuulsate atleetide lugudest.
Olümpiamängude lugu
10.-12. klass | Olümpiamängude eri!

Olümpiamängude lugu

Sisukas arutlustunnis räägime, kuidas suhestuvad nüüdisaegsed olümpiamängud maailmas toimuvate ühiskondlikke protsesside ja probleemidega. Paratamatult ei pääse mööda ka suurvõistluse keerulisest ajaloost erinevate rasside, religioonide ning poliitiliste vaadete vahel.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks