Terves kehas terve vaib

Lasteaed - 9. klass

Liikumislabori, tippsportlaste, tervisemuuseumi ning aktiivsete noortega koostöös valminud programmi eesmärk on panna märkama enda sportlikke võimeid ja innustada rõõmuga liikuma. Nii nagu liikumine ise, toob ka meie tund kaasa head vaibid ehk positiivsed tunded!

Programm on kohandatud vastavalt vanuseastmele. Lasteaiale ja 1. kooliastmele tutvustame spordialasid, -vahendeid ja kuulsaid sportlaseid erinevate liikuvate mängude abil. Lisaks saab igaüks endale meisterdada liikuma kutsuva mängu. 2.-3. kooliastmega testime oma sportlikke võimeid erinevate tehnoloogiliste vahendite abil, millest mitmeid kasutavad ka tippsportlased oma treeningu osana. Arutame, mida erinevad tulemused tähendavad. Kuidas leida endale kõige sobivam spordiala ning palju üldse päevas peaks liikuma? Mis motiveerib või takistab liikumisharjumuste tekkimist?

Kõik õpilased saavad oma liikumisharjumustele inspiratsiooni koguda läbi videolugude aktiivsetelt noortelt ja tippsportlastelt. Milline näeb välja nende argipäev? Mis neid motiveerib? Tule programmi ja saad teada.

Pärast tegevuste lõppu on vaba aeg, et avastada ka spordimuuseumi teisi näituseid ning interaktiivseid atraktsioone.

Programmi põhiosa kestus: 1 tund

Tellimine SIIT, telefonilt 5333 8188 või haridus@spordimuuseum.ee

NB! Programmi on võimalik tellida ka inglise keeles.

Programm on toetatud Eesti Teadusagentuuri poolt.


Lõuna spordimuuseumis!

Pärast külastust on võimalik gruppidel ettetellimisega muuseumis lõunat süüa.

Hind: tervislik wrap ja magustoit kokku 7.50 eurot inimene.

  • Lõunasöögi soovi palume ette teatada vähemalt 1 nädal enne külastust
  • Sööjate lõpparvu palume kinnitada kõige hiljem 2 päeva enne külastust
Lõunapakkumise menüüga saab tutvuda SIIN!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks