Ekskursioonid

Põnevates ekskursiooniprogrammides seovad spordimuuseumi vahvad giidid spordiajaloo eri ajastute ja ühiskonnakorraldustega vastavalt auditooriumi huvidele ja soovidele.

Üldekskursioon

Ekskursioonil saab tuttavaks meie erinevate näitustega ning lisaks kuulda põnevaid lisalugusid ning fakte kaugest spordiajaloost kuni tänapäevani välja!

Ekskursioonilt mitmevõistlusele

Meelelahutuslik ekskursioon ja võistlusmäng muuseumis, kus osalejad saavad gruppides oma võimed proovile panna. Soovi korral saab auhinnad soetada muuseumipoest.

Sport ja ühiskond 20. sajandil

Tippsport maailmas on olnud 20. sajandil tõeline lakmuspaber ühiskondlikele protsessidele. Väikeriikide edulugu olümpiamängudel rahvustunde hoidmiseks, naiste spordi ühtesammumine naisõigusküsimuste arenguga, külm sõda tiitlivõistluste medalitabelis, ususõjad spordis - need on vaid murdosa küsimusi möödunud sajandi spordiajaloos. Miks mitte mõtiskleda vanema kooliastme ühiskonna- ja lähiajaloo teemadel spordiajaloo ainese sees? Spordimuuseumi rikkalik väljapanek kutsub koolitunni teemadele lähenema uuest küljest. Muidugi saab ekskursiooni käigus käed külge panna, kaasa mõelda ja arvamust avaldada!

Spordilugu läbi Eesti ajaloo

Kuidas on seotud raudtee rajamine Eestisse ja kergejõustiku harrastamine või jääpalli mängimine siin kandis? Milliseid siiani viimasteks jäänud suurüritusi avas Konstantin Päts Kadrioru staadionil? Miks mõnda võistkonda pidid Kalevi korvpallurid kindlasti võitma? Teeme Eesti spordiloole ringi peale alustades rahvuslikust ärkamisajast ning lõpetades tänapäevaga. Proovime korrata ja leida kinnitust ajalootunnis õpitule spordiajaloo põnevate lugude ja esemetega. Muidugi saab ekskursiooni käigus käed külge panna, kaasa mõelda ja arvamust avaldada!

Telli ekskursioon siit, telefonilt 5333 8188 või haridus@spordimuuseum.ee

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks