Kuidas muuseumisse tulla?

Asume Tartus, aadressil Rüütli 15 ehk otse kesklinnas, mistõttu jõuab meie juurde mugavalt ja lihtsalt.

Jalgsi

Lihtsaim viis spordimuuseumisse jõudmiseks on teha jalutuskäik Tartu kesklinnas. Raekoja platsilt kõndimine võtab aega 3 minutit. Asume Jaani kiriku vastas.

Jalgrattaga

Kevadisel, suvisel, sügisesel ja miks mitte ka talvisel ajal pääseb meie juurde hõlpsasti ka oma isikliku rattaga! Teekonnal meie juurde saab nautida ilusaid Tartu vanalinna vaateid ning kohale jõudes parkida oma ratta muuseumi ees või muuseumi hoovis olevatesse (valveta) jalgrattahoidjatesse. 

Ühtlasi on meie hoone kõrval ka populaarse rattaringluse rattapunkt ehk muuseumi juurde pääseb ilusa ilma korral kondimootori jõul. Linnarataste parklad ja muud üksikasjad leiad SIIT!


Linnatranspordiga

Linnatransporti kasutades on spordimuuseumile kõige lähemad bussipeatused Raekoja plats, Palmihoone, Lai ja Vabadussild. Parim lahendus on tulla ühistranspordiga kesklinna ning seejärel liikuda Raekoja platsini ja sealt edasi Rüütli tänavale.

Ühtlasi on meie hoone kõrval ka populaarse rattaringluse rattapunkt ehk muuseumi juurde pääseb ilusa ilma korral kondimootori jõul. Linnarataste parklad ja muud üksikasjad leiad SIIT!


Autoga

Lähim parkimisvõimalus on Magasini või Munga tänaval, kus on parkimine tasuline tööpäevadel kell 8.00-19.00 ja laupäeval kell 11.00–17.00 (A-parkimispiirkond - 3€/h, tasuta parkimise aeg kuni 15 minutit). 

Lähim parkla on Tartu linnaraamatukogu taga Magistri tänava parkla, kus on parkimine tasuline tööpäevadel 8.00-19.00 (B-parkimispiirkond - 1,5€/h, tasuta parkimine 90 minutit). 

Täpsem informatsioon Tartu Linna kodulehelt.


Bussiga

Bussiga liiklemine on vanalinna kitsastel tänavatel raskendatud, seetõttu on mõistlik teha peatus Vabaduse puiesteel Haridusministeeriumi juures ning liikuda jalgsi Munga tänava kaudu Rüütli tänavale. Rännak võtab aega umbes 2-3 minutit. Vabaduse puiesteel on kohad ka busside parkimiseks.

Täpsemat informatsiooni parkimistsoonide, parkimisautomaatide asukohtade ja busside parkimisalade kohta vanalinnas vaata Tartu Linnavalitsuse kodulehelt.


Vaata kaarti
Vajuta "Näita kaarti", et nõustuda Google'i privaatsuspoliitikaga ning näha kaarti.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks