Muuseumi kogud

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogu koosneb 18 alakogust. 1. jaanuaril 2021 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 150 877  spordiajaloolist museaali. Suurimad alakogud olid fotokogu ja medalikogu, väikseim filmi- ja videokogu.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogus leiduvate museaalidega on võimalik tutvuda Eesti muuseumide veebivärava MuIS (http://www.muis.ee) vahendusel. Hetkel ei ole andmebaas veel täielik, kuid see uueneb iga päevaga. MuISi abil saate teostada otsinguid teid huvitanud sündmuste, isikute ja paikade kohta. 

Juhul, kui Te MuISist otsitavat ei leidnud, ei tähenda see siiski ilmtingimata, et teid huvitavad esemed, dokumendid või fotod meie  kogudest puuduvad. Kliki siia, uuri täpsemalt meie kogude kasutamise korda, ja võta ühendust! Mida me kogume?

  • Eesti ja eesti kultuuriloo seisukohalt oluliste rahvusvaheliste tiitlivõistluste materjale (auhinnad, diplomid, muud dokumendid, trükised, kaelakaardid, sportlaste isiklikud esemed jmt.);
  • Eestis harrastatavate spordialade materjale (sh ka nende alade, mille esindajad pole jõudnud tiitlivõistlustele);
  • Vanuse tõttu haruldasi spordiga seotud materjale (ka siis kui ei vasta eespool toodud kriteeriumitele);
  • Rahvusvahelistele tiitlivõistlustele mittejõudnud, kuid Eesti kultuuriloos silma paistnud ning seetõttu jäädvustamist väärivate sportlaste või sporditegelastega seotud materjale;
  • Spordivahendeid ja -riietust läbi aegade;
  • Eespool toodud kriteeriumitele mittevastavaid spordiauhindu ja esemeid, mis torkavad silma atraktiivsusega, on kunstiväärtusega, on ainulaadsed kas vormilt või materjalilt.

Sul on midagi, mis võiks meile huvi pakkuda? Võta meiega ühendust! 
Email again:

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks