Püsinäitus „Eesti Spordi Lugu"

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitus „Eesti Spordi Lugu“ viib Su retkele läbi Eesti spordi ajaloo! Sel teekonnal saad tutvuda, kogeda ja avastada nii meie spordiloo säravamaid ja härdamaid hetki kui ka spordi varjupoolt. Kullasärast tragöödiateni, olümpiasangaritest dopingupatusteni – ekspositsioon avab kõiki teemasid ausalt ja põnevalt!


Lisaks huvitavatele tekstidele ja unikaalsele fotomaterjalile ootab külastajaid ka suur hulk käed-külge atraktsioone, nagu näiteks:

·         Virtuaalreaalsuslahendus legendaarsete spordiareenidega ja -staaridega

·         Interaktiivne korvpallinurk

·         Superrealistlik rallisimulaator

·         80ndate spordifänni tuba

·         Tarmo Tiisleri kommentaatorinurk

·         Ajalooline võimla

Püsinäitusega samaaegselt avati muuseumis ka suursugune Eesti Spordi Kuulsuste Hall, mille avaliikmeteks valiti 50 Eesti eelmise sajandi legendaarseimat sportlast ja sporditegelast.

„Eesti Spordi Lugu“ pakub rohkelt teadmisi ja tegevusi igas vanuses spordisõpradele!

Püsinäitus avati 2020. aasta oktoobris.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks