Fotonäitus "Tokyo 2020 pildis"

Nii nagu iga spordisündmus, pakkusid ka XXXII 2020. aasta Tokyo suveolümpiamängud kõikidele spordisõpradele kuhjaga emotsioone – nii eredamaid kui veidi kahvatumaid. Maailmas valitseva pandeemia tõttu aasta võrra edasi lükatud suurvõistluse 17 päeva jooksul oli võistlustules 34 Eesti sportlast 14 erinevalt spordialalt, kes kõik on nüüd osake 2021. aasta suvel kirjutatud spordiloost ja kelle saavutusi saab edaspidi meenutada sportlaste endi sõnavõttude, videopildi ja fotomaterjali abil.

Hea meel on tõdeda, et kõikide nende sportlaste jõupingutusi olid Tokyos kohapeal jäädvustamas neli fotograafi siitsamast Eestist ning väike osa olümpiamängudel tehtud kaadritest on nüüd jõudnud spordimuuseumi seintele. „Fotonäitus: Tokyo 2020 pildis“ sündis tänu tabavatele ülesvõtetele otse võistlusareenilt, mille autoriteks on Andres Putting, Hendrik Osula, Karli Saul ja Tairo Lutter. Need 20 ja tuhanded teised fotod jäävad meie sportlaste saavutusi, ebaõnnestumisi, võite ja kaotusi suurejooneliselt spordipeolt meenutama.

Tule ja saa osa erakordsetest olümpiaemotsioonidest!


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks