Ülipingelise muuseumidevahelise heitluse võit läks Eesti Rahva Muuseumisse

Lisaajale läinud inimlauajalgpalli lahing lõppes kuldse väravaga, mille lõi külla kutsutud Eesti Rahva muuseumi kollektiiv kapten Tõnis Lukase eestvedamisel.

Mäng kulges algusest peale võrdsete heitlusena- igale võõrustajate püüdlusele leidus kollegidel ERMist vasturohi, kusjuures viigiväravad sündisid loetud sekundite jooksul pärast spordimuuseumi löödud väravaid. Teise poolaja alguses oli mängusaatust otsustamas vääramatu jõud väljastpoolt: nimelt lendas pall väljakult eemale ja reeglite järgi visatakse see väljast sisse tagasi suvaliselt. Selle viske võttis ette Eesti Rahva Muuseumi ainus pealtvaataja Kaarel Tarand, kelle viskest põrkas pall vastu spordimuuseumi peavarahoidja ja meie kaitse tugitala selga ja sealt otse oma väravasse. Ausa mängu põhimõtteid järgides nõustus ERM värava tühistamisega. 3:3 seisul mindi ka lisaajale, kus Eesti Rahva Muuseum kogemuse ja reisiväsimuse puudumise maksma pani.

Aitäh külalistele!