10 põhjust, miks külastada perega spordimuuseumit

28.05.2021


1. AVASTAMISRÕÕM TERVELE PERELE – nii suurtele kui väikestele!

Tere tulemast Baltimaade suurimasse ja Euroopa kaasaegseimasse spordi-elamuskeskusesse, kus lustivad nii väikesed kui suured spordisõbrad! 2020. aasta lõpus avatud uhiuuel püsinäitusel "Eesti spordi lugu" pakume avastamisrõõmu justnimelt tervele perele: tegevusterohke ja hariva külastuse käigus tunneb igaüks ennast võitjana! Vaata videost, mida kõike meie juures teha saab!
2. LAHEDAD ATRAKTSIOONID

3? 7? 10? Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Olgu selleks siis sõit bobikelguga, virtuaalreaalsusprillide abil Tehvandi suusahüppetornist laskumine või tuline pinksilahing UV-toas. Tutvu erinevate atraktsioonidega siit!


 

3. IDEAALNE ASUKOHT

Spordimuuseum asub Tartu kesklinnas: vaid paariminutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist. Vaata videost järele, kuidas meie juurde tulla!
4. PÄEV TÄIS AKTIIVSUST JA TEGEVUSI 

Keskmine lastega pere viibib spordimuuseumi elamuskeskuses umbes 2 tundi, 1 minutit ja 39 sekundit. See on sama palju kui praegune kehtiv maailmarekord maratonijooksus. Tule meile ja läbi spordimuuseumis omanäoline maraton koos põnevate käed-külge tegevustega ning me garanteerime, et külastuse lõppedes saad uhkusega oma aktiivsusmonitori numbreid vaadata! Time flies when you're having fun!
 

5. KIHUTA 100 km/h TARTU SÜDALINNAS

Kas oled alati ralliekipaaži Tänak-Järveoja sõitudele kaasa elades hinge kinni hoidnud nende ulmeliste kiiruste pärast, mida need autod välja võtavad, ise salaja endamisi mõeldes, mis tunne õigupoolest oleks samal ajal selles kihutavas autos viibida? Meie juures rallid nendel samadel WRC radadel ülirealistlikus rallisimulaatoris! Keset Tartu linna! Täiesti ohutult!6. MMM ehk (SPORDI)MUUSEUM MURRAB MÜÜTE

Tõsta käsi, kui mäletad aega, mil muuseumisse minek tundus pigem kohustuse kui meeldiva ajaveetmise võimalusena. Spordimuuseumis on kõik täpselt vastupidi – meie juurest on raske lahkuda! Tutvustame sulle Eesti spordilugu kaasahaaravas võtmes, kus kõigele käed külge panna on lausa kohustuslik – igav muuseumikülastus on minevik!
7. EESTI SPORDI KUULSUSTE HALL

Üks suursugusemaid ruume spordimuuseumis, mis on eriline austusavaldus Eesti läbi aegade mõjukamatele ja kuulsamatele sportlastele ning spordi mõjutajatele. Seinasuurusel hiigel-ekraanil näeb meie sangarite vägitegusid videopildis ja pimedat ruumi valgustav prožektor tõstab esile just selle sportlase autahvli ning isikliku eseme, kelle sina parasjagu konsoolilt tähelepanu keskpunkti otsustad tõsta! Loe Kuulsuste Halli kohta lähemalt siit!

8. VAHVAD MEENED MUUSEUMIPOES

Millele sa esimesena mõtled, kui kuuled fraase „Sometimes lose, always win!“, „Puhta spordi eest!“ või „Ei tulnud mütsiga lööma!“? Meie mõtleme igatahes sokkidele, saunalinale ja talvemütsile – just taoliste kalambuuridega nutikad tooted on müügil meie lahedas muuseumipoes. Tule vali välja enda lemmik või soorita ost meie veebipoes!

9. 150 877 MÄRGILIST ESET
 

2021. aasta 1. jaanuari seisuga on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogudes kokku 150 877 museaali, millest üle 2500 oleme teinud nähtavaks kõigile meie külalistele. Iga väljapanekule jõudnud ese räägib oma loo: olgu selleks siis Gerd Kanteri Pekingi olümpiamängude kuldmedal kettaheites, Tallinna Kalevi korvpallimeeskonna 1991. aasta NSV Liidu meistritiitliga võidetud kristallkarika kild või II maailmasõjas kaasas olnud toonase tippsportlase treeningvahend – ketas. Oma silm on kuningas!

 

10. AUHINNATUD MUUSEUMIHARIDUS

Spordimuuseumi jaoks on väga olulisel kohal teadmised ning erinevad õppeprogrammid, mille sisu kajastub ka praegusel käed-külge püsinäitusel „Eesti spordi lugu“. Tasuks pühendunud töö eest haridustegevuses oleme pälvinud ka „Aasta muuseumihariduse edendaja“ auhinna Muuseumirott 2017. Otseloomulikult on enne külastust võimalik endale broneerida ka ekskursioon, mille käigus tutvutakse Eesti spordilooga veelgi põnevamate ning põhjalikemate nüansside abil. Teadmistes peitub jõud!


Autor: Ingris Suvi, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi arendusjuhtProgrammid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks