Tokyo olümpiasangarite varustus ja fotograafide parimad pildid spordimuuseumis

28.09.2021
Käesoleval suvel toimunud Tokyo suveolümpiamängud pakkusid eestlastele küllaldaselt emotsioone. Saime nautida nii võidurõõmu kui ka leppida mõningaste ebaõnnestumistega. Neid emotsionaalseid hetki olümpiaareenil jäädvustasid teiste seas neli kodumaist fotograafi: Andres Putting, Hendrik Osula, Karli Saul ja Tairo Lutter. Just nende professionaalsete piltnike parimatest fotodest on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum kokku pannud näituse, kuhu valiti kõige tabavamad jäädvustused Eesti atleetide erilistest hetkedest. Spordimuuseumi arendusjuhi Ingris Suvi sõnul teeb näituse puhul meele heaks just see, et näitus annab võimaluse näha meie sportlaste saavutusi läbi kodumaiste fotograafide kaamerasilma. "Rõõm on tõdeda, et väike osa olümpiamängudel tehtud kaadritest on nüüd jõudnud spordimuuseumi seintele. Need 20 ja tuhanded teised fotod jäävad meie sportlaste saavutusi, ebaõnnestumisi, võite ja kaotusi suurejooneliselt spordipeolt meenutama aastateks - ja nüüd on võimalus meil neid vähemalt mõned kuud ka muuseumi seintel esitleda," lisas Suvi. Lisaks meenutavad ajaloolise tähtsusega hetki Jaapanist muuseumisse jõudnud Eesti atleetide võistlusvarustus. Näiteks saab oma silmaga näha naiskondliku kuldmedali võitnud Irina Embrichi vehklemisjakki, Eesti ujumiskoondisele ajaloo kõrgeima koha toonud Kregor Zirki prille ja mütsi ning Rasmus Mägi võistlusvormi, millega ta jooksis ennast Tokyo olümpiamängude finaalis 7. kohale ning ühtlasi püstitas uue Eesti rekordi.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks