Spordimuuseum tähistab 60. aastapäeva meeleoluka programmiga külastajatele

28.01.2023 - 29.01.2023

28. jaanuaril täitub 60 aastat spordimuuseumi asutamisest, mille raames toimuvate juubelipidustuste vältel saavad kõik külastajad kahe päeva jooksul osa nii uuest näitusest, liikuvatest tegevustest, töötubadest kui ka põnevatest külalistest spordimaailmas.


Liikumisaastale kohaselt on 28.-29. jaanuari sünnipäeva nädalavahetusel võimalik kõigil huvilistel osa võtta paljudest tegevustest. Laupäeval, 28. jaanuaril avaneb uus juubelinäitus „Spordimuuseum asjade keeles", millele teeb mõlemal päeval sissejuhatuse näituse kuraator. Samuti on nii laupäeval kui pühapäeval kavas ekskursioonid spordimuuseumi püsinäitusel „Eesti Spordi Lugu”. Suuremad ja väiksemad huvilised saavad proovile panna oma oskused meisterdamises, vehklemises ja laserpüssiga laskmisel. Väljastpoolt muuseumi tuleb külla Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, kes pakub külastajatele meeleoluka programmi alustades lauatenniserobotist ja lõpetades tervisliku toitumise teemadega. Pühapäeva tipphetkeks on vestluspaneel noore ujumistalendi Eneli Jefimovaga

Spordimuuseum on sünnipäeva nädalavahetusel avatud 28.01 kell 10-20 ning 29.01 kell 10-18. Uudistamiseks ja järeleproovimiseks on ka interaktiivsusi täis ekstreemspordinäitus „X-FAKTOR"

Täpsema ajakavaga saab tutvuda SIIN ning piletihindadega SIIN.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks