63. rahvusvaheline sessioon noortele olümpiasaadikutele – kogemuslugu

12.07.2023

Autor: Sandra Kaldasaun

Mina käisin Eestit esindamas Kreekas, Rahvusvahelises Olümpiaakadeemias (ROA), kus toimus sessioon noortele olümpiasaadikutele. Kokku tuli saadikuid 121 (vanuses 20-30) 71st riigist. Lisaks meile olid kohapeal ka koordinaatorid, keda oli kokku 21 ja nemad tegid rahvusvahelise seltskonna riikide üldarvuks 74. Sessioon toimus 10.-22. juuni, millest 9 päeva veetsime me Olympias ja 4 päeva Ateenas (koos tuleku ja minekuga).

Esimene päev oli hotellis sisseelamiseks. Tutvusime söögikordade ajal üksteisega (istusin enda jaoks võõraste inimestega ühte lauda ja hakkasime vestlema) ja muidu jalutasime Ateenas veidi ringi. Minu toakaaslaseks Ateenas sai Nuria, Ecuadori esindav neiu, kes hetkel elab Barcelonas. Klappisime kohe väga hästi ja saime aru, et oleme sarnased isikud. Toidukordade ajal tutvusime muuhulgas ka olümpiasportlastega. Lisaks erinevatele muudele positsioonidele, osales sessioonis 7 olümpiasportlast, kellest üks on ka olümpiavõitja (Marielle Thompson).

Ateenas tutvusime Panathinaikó staadioniga, Akropoliga ja Akropoli muuseumiga. Lisaks toimus ametlik avamine Pnyxi mäel, kus oli kohal ka Kreeka president. Kahjuks hakkas avamise ajal vihma sadama, mille tõttu lõpetati ka tseremoonia varem. Peatselt tuli aga välja vikerkaar, seega olles juba märjad, tegime seal kõik koos pilte.
 
Samal õhtul ootas meid hotellis rikkalik õhtusöök koos mõnusa ühise peoga. Tantsisime kõik koos tunde ja nautisime teineteise seltskonda. Sealt kujunes välja „minu seltskond”. Ehk inimesed, kellega terve sessiooni väga lähedaseks sain. Nendeks olid Nuria (Ecuadorist), Eduardo (Peruust), Adrien, Antoine, Caroline (Prantsusmaalt) ja Lili Ungarist.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks