Kas tõesti Tartu kõige ägedam muuseum?

29.03.2019

Mis tuleb sul esimesena pähe, kui keegi ütleb sõna muuseum? Tähtsad esemed vitriinklaasi taga? Mahukad tekstid ja kuklas hingamas tülpinud näoga saalitädi ? Mõnes ehk selline lahendus 21. sajandil veel toimiks, kuid mitte juhul, kui teemaks on sport.   

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum on murdmas traditsioonilist vaadet muuseumikogemusest – vaatamise ja uurimise kõrvale on tekkinud võimalus ka ise käed külge panna ja kogeda sporti koos sellega kaasnevate emotsioonidega. Lisaks informatiivsete tekstide ja põnevate esemetega tutvumisel on kõikidel muuseumikülastajatel võimalik proovile panna enda osavus ning teha mõned sportlikumad sammud. Spordimuuseumist võib leida erinevate näituste kõrval, näiteks korvpallinurga, jalgpalliplatsi ja ralliala.

Nii võib näiteks igaüks proovida, kuidas on olla tõeline ralliäss, istuda rallikatse ajal Ott Tänaku kõrvalistmel ja talle kaarti ette lugeda. Samuti on võimalus proovida spordikommentaatori ametit legendaarsete matšide ajal. Või on hoopis sinu suurim soov võrrelda enda sportlike võimeid oma ala tippudega? See kõik on võimalik Spordimuuseumis ja just see ongi elamusnäituse võlu!

Huvitavatele teadmistele lisaks saab muuseumist kaasa toredad ja meeldejäävad emotsioonid. Just sellepärast on Spordimuuseum suurepärane koht, kuhu tulla perega. Tegevusi leiab nii noor kui vanem spordisõber. Kui lapsed ei soovi pikalt lugemisele aega pühendada ja nende tähelepanu on lihtne kaduma, siis ongi vahepeal hea teha väike paus ning lasta neil vaimu puhata mõnel atraktsioonil või palli mängides.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks