Luba endale stressivaba detsember!

19.12.2018

Jõulud on rahuaeg. Aeg, kus koos perega piparkooke meisterdada ja jõulukontserte mööda käia. Siiski on kaks ohtu, mis võivad jõuluaja idülli üsna kergesti lõhkuda. Halva ilma vastu meil rohtu ei ole. Kingitustevaliku osas oskame ehk pisut abiks olla.

Väga paljude eestlaste jõuluidülli tekitab mõrasid asjaolu, et tuleb läbi kammida kümneid ja kümneid poode, et leida oma kallitele kingitused, mis adressaadile õiged oleks. Me kõik teame mantrat, mille järgi on kingitusest endast olulisem selle mõte – et Sind on meeles peetud. Teoorias on see ju õige, aga sellegi poolest on jõulukuul tuhanded eestlased erakordse stressikoorma all.

Oleme täheldanud, et kõige keerulisem on kingitust teha mehele – olgu selleks poeg, poiss-sõber, elukaaslane, abikaasa, isa, vanaisa, äi või naabrimees – mida meesterahvale kinkida?! On väike võimalus, et mehel on mõni vahva hobi, mida toetada on võimalik – jalgpallikaardid või piletid balletile võivad vabalt olla kümnesse. Aga ei pruugi. Keskmine Eesti mees on pisut keerulisem loom. Alljärgnevalt toome välja mõned kingitused, mis meie arvates on piisavalt universaalsed, et sobida just Sinu lähedasele – mõne puhul on eelduseks spordihuvi (mis ilmselt sihtrühma väga ei kitsenda), aga mitte alati. Kõik need kingitused on saadaval ka Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi poes, enamasti on muuseumipoe hinnatase odavam kui samal tootel mujal!

1)       Raamat „Eesti spordi lugu“.

Mõtled, et jälle raamat? Mõtle uuesti. Sellist raamatut ei ole Sa mitte kunagi näinud ja ei näe ka edaspidi. Muuseum on mitme aasta pikkuse töö tulemusena kaante vahele saanud tõelise spordisõbra raudvara. Raamat on heas mõttes akadeemiline – objektiivne ja viidetega, aga mitte igava akadeemilise tekstiga. Sekka tohutu valik fotomaterjali, millest suurt osa ei ole veel kusagil avaldatud. Sajandi ja veelgi pikema aja spordi lugu on lõpuks ometi saanud kaante vahele ja on kohustuslik element kõikide spordisõprade raamaturiiulil. Põnev, eks? Soovid, jah? Autorite nimelise pühendusega? Miks mitte, teeme ära!

Hind: 25€

  

2)     Eesti Jalgpalli Liidu nahast rahakott

Kvaliteetne rahakott on spordimuuseumi poes tõeline müügihitt – see sobib absoluutselt kõigile, mitte ainult raskekujulise jalgpallihullu diagnoosiga inimestele – nagu fotolt näha, on rahakott minimalistliku disainiga, soliidne ja praktiline. Sellist hinna ja kvaliteedi suhet juba naljalt ei leia. Me kõik teame kedagi, kes väärivad jõuludeks uut rahakotti!

Hind: 15€

 

 3)     Korvpalli- või võrkpallikoondise fännisärk

Isegi, kui ta ei ole suur spordifänn, ei käi igal koondisemängul kohal - ka tugitoolifännile läheb igal juhul koondisesärk peale. Uhke värk ju. Rahvuskoondise kraam on kindel valik – tegemist ei ole klubiga, mille toetamisest võid väsida. Eesti poolt oleme me ju alati!
4)     Kollektsionääri unistus aastast 1980

Kui Su kingitus võib olla pisut kallim ja on mõeldud kellelegi, kes teab vana asja väärtust, ehk on isegi väiksemal või suuremal määral kollektsionäär, siis kahtlemata jõuluaja kõige ootamatum kingitus oleks pakendis ideaalses konditsioonis Vigri või Miša. Moskva olümpia, purjeregatt Tallinnas… Retrovärk!

Hind: 50-100€ sõltuvalt tootest

 

 5)     Lauamängud

Vahel on toredad just sellised kingitused, mis sobivad ühiselt kasutamiseks – nii on näiteks lauamängudega. Spordimuuseumi poes on arvestatav lauamängude valik nii spordisõbrale kui lihtsalt mängudehuvilistele. Lihtne, aga samas armas kingitus, mis saadab sõnumi: teeme midagi koos!

6)     Perepääse muuseumisse

Kinkekaart ei tundu esmapilgul maailma parim jõulukink. Aga ainult esmapilgul. Kingi oma lähedasele või sõbrale võimalus kogu perega end argimuredest välja lülitada ja veeta aega nendega, kes kõige kallimad. Spordimuuseumi külastamine ei küsi vanust – vanematele nostalgiat ja põnevat ajaloovaadet, noorematele kamaluga tegevusi, alustades rallisimulaatorist ja lõpetades jalgpalliareeniga. Tõeline võimalus kõigile põlvkondadele koos meie spordi lugu uudistada!

Hind: 15€

 
Võimalik on ka toode endale pakiautomaati tellida! Sellise soovi korral kirjuta info@spordimuuseum.ee. Muuseumipoodi saad külastada vahemikul kolmapäevast pühapäevani kell 11-18.

Astu läbi ja luba endale vähem jõulustressi!


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks