Millistel aladel enam taliolümpial ei võistelda?

16.02.2018

Kalle Voolaid, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi teadur  

Teame ajaloost, et olümpiamängudel on ametliku võistluskava kõrval aeg-ajalt programmi rikastanud näidisalad ehk spordialad, milles ei ole jagatud küll tegelikke olümpiamedaleid, kuid mis on olnud korraldajate jaoks siiski piisavalt olulised, et neid maailmale tutvustada.

Taliolümpia näidisaladest on mõned pääsenud hiljem tegelikku olümpiaprogrammi (curling, naiste kiiruisutamine, iluuisutamise jäätants, lühiraja kiiruisutamine, vigursuusatamine), kuid aegade jooksul on seal nähtud tervet rida selliseidki alasid, mis võivad (aga ei pruugi) tänaseks olla juba pisut unustusehõlma vajunud. Nendest allpool lühidalt juttu tulebki.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks