[LÕPPENUD] Eriline kirjavara näitus „Raamat loeb"

Muidugi teab igaüks, misasi on raamat – see on funktsionaalne infokandja, mis pakub meile võimalust omandada uusi teadmisi ja/või jagab ühtlasi lugemisnaudingut. Seega võib raamat täita erinevaid funktsioone. Ega asjata ei öelda, et raamat on parim kingitus ja üks korralikult koostatud raamatukogu on väärtus omaette! 

Ka Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogus on tallel tuhandeid raamatuid. Muidugi on siia kogunenud arvukalt häid, vajalikke ja tihtipeale äärmiselt haruldasi spordialaseid teoseid, kuid mitte ainult. Aegade jooksul oleme hoiule võtnud ridamisi erineva väärtuse ja tähendusega teoseid, kusjuures paljude meie majas olevate raamatute säilitamisväärtus ei seisne mitte nende lehtedele kirjapandud tekstides. Siit võib leida nii 19. sajandist pärit spordiraamatuid kui ka trükiseid, mis on antud auhinnaks sportlastele või kuulunud Eesti spordiajaloos tähtsat rolli mänginud sporditegelastele.

Tutvuda saab näiteks 1905. aastast pärinevat muuseumikogu vanimat spordiensüklopeediaga ja Stalini preemiaga hinnatud raamatuid, mis sportlastele auhindadena kingiti. Samuti on näitusel suur kogus märgilisi autogramme.

Põnevaima osaga meie raamatukogust sellel näitusel tutvuda saategi!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks