Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi Olümpiavärav Tallinna Lennujaamas pälvis Muuseumiroti auhinna

05.02.2024

Pärnu kontserdimajas selgusid 2. veebruaril möödunud aasta silmapaistvaimad muuseumiteod. Eesti muuseumide aastaauhindade galal jagati Muuseumirotte üheksas kategoorias, tunnustades muuseumite suurepärast tööd ning innovaatilisi projekte. 

Tartust tõi parima turundusteo auhinna koju ka Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum olümpiateemalise lennuvärava projektiga Tallinna Lennujaamas.

Tematiseeritud ala pakub lennu ootamisel nii hariduslikke elemente kui käed-külge-tegevusi igas vanuses reisijale nii eesti kui inglise keeles. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhi, Siim Randoja  sõnul oli nende eesmärk mitte ainult luua näitust, vaid midagi, mis pakuks lennujaama külastajatele meeldejäävat muuseumikogemust. "Idee oli edasi anda killukest seda, mida spordimuuseumis igapäevaselt kohapeal kogeda saab," selgitas Randoja.

Olümpiavärav, mis asub lennuväravas nr 8, käsitleb Eesti ja eestlaste osalust olümpial aegade jooksul  kui ka 2024. aasta Pariisi olümpiamängude ootuses. Samuti leiab mitmeid käed-külge tegevusi, sealhulgas saab proovida olümpiavõitja Gerd Kanteri väljakutset reaktsiooniseinal, kus kunagine tippsportlane ise on ka oma rekordtulemuse teinud.

“Usume, et eelmisel aastal oluliselt kasvanud muuseumipiltetite müük on osaliselt kindlasti tingitud sellest, et needsamad inimesed, kes tänu sellele projektile meie olemusest teada on saanud, jõudsid ka nüüd meile Tartusse muuseumisse,” lisas Randoja.

Olümpiateemalise lennuvärava spordimuuseumi projektitiimi kuulusid Siim Randoja, Ingris Suvi, Kaarel Antons ja Rait Männik. Kaasa aitas Eesti Olümpiakomitee, kellega koos lennuvärava projekt üldse võimalikuks sai ja ala aitas atraktiivseks kujundada Neway.


Fotod: Karli Saul

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks