GALERII | FIFA turniir spordimuuseumis

21.11.2022

20. novembril toimus esimene spordimuuseumi FIFA turniir, mis tõi kokku hulgaliselt jalgpallihuvilisi üle Eesti. Võistlus käis noorte ja täiskasvanute seas ülipopulaarses videomängus - FIFA2022 ning leidis aset sümboolselt samal päeval alanud jalgpalli maailmameistrivõistlustega. 

Turniir toimus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ekstreemspordinäituse saalis ning koondas kokku hobimängiaid mitmelt poolt Eestist. Osalejaid oli nii koolinoorte kui vanemate harrastajate seast. Kuus tundi kestnud mängude jooksul selgusid välja kolm parimat - 1. koht Carl Robert Mägimets, 2. koht Markus Vaasa ning 3. koht Randmar Tuulemäe.  

Samal pühapäeval sai suure avapaugu ka jalgpalli maailmameistrivõistlused, mille raames sai turniir toimuma. E-spordi puhul on paljudele teadmata tegemist täiesti reaalse ektreemspordiliigiga, mis samuti liidab spordifänne üle maailma. „Kuna FIFA turniire hobimängijatele toimub üsna vähe, oli vastuvõtt mängijate poolt väga soe,” märkis ürituse korraldaja ja spordimuuseumi projektijuht Sandra Kaldasaun, „osalejate tagasiside kogu üritusele oli väga positiivne ning sündmuse toimumist oodatakse ka järgmisel aastal.” 

Kõikidel külastajatel on võimalik tutvuda ka ise erinevate ekstreemspordialadega näitusel „X-FAKTOR”.

Vaata galeriid üritusest!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks