GALERII | Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 60. aastapäevale pühendatud konverentsil esines mitmeid tuntud nägusid

08.06.2023
Eile, 7. juunil tähistas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum Tartus, Athena keskuses oma 60. sünnipäeva juubelikonverentsiga, kus võtsid sõna mitmed tuntud spordivaldkonna tegelased ja spetsialistid.

Konverents tõi kokku kirglikud spordi- ja kultuurihuvilised, kes süvenesid muuseumide aastakümnete pikkusesse teekonda. Samuti arutleti olümpiast kajastamisest ja muutumisest läbi aja, ekstreemspordialade jõudmisest olümpiale ning sotsiaalmeedia olulisusest spordis.

Esinejate seas oli MOMU Mootorispordi Muuseumi asutaja Arno Sillat, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi peavarahoidja Kaarel Antons, kirjastuse Tänapäev peatoimetaja Tauno Vahter, spordiajakirjanik Ott Järvela, Simple Sessioni loojad Mario Kalmre ja Piret Kull, spordivaldkonna turundus- ja kommunikatsioonijuht Stella Täht, Eesti Olümpiakomitee kommunikatsioonijuht Merili Luuk, olümpiasportlane Saskia Alusalu ning video vahendusel esinesid Rahvusvahelise Olümpiakomitee olümpiamuuseumi direktor Angelita Teo ja olümpiavõitja Pierre Vaultier.

„Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 60 aasta täitumine on üks oluline verstapost meie ajaloos," sõnas spordimuuseumi juhatuse liige Siim Randoja. „Konverentsil jagasid tuntud eksperdid oma teadmisi ja kogemusi, luues inspireeriva õhkkonna. Oleme rõõmsad, et saime tähistada meie 60-aastast pärandit koos entusiastliku publikuga ning luua unustamatu kogemuse kõigile osalejatele."

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ajalugu ulatub aastasse 1963, kui sai teoks idee luua Tartusse Eesti oma Spordimuuseum. Pärast mitmeid edukaid aastaid sai 2016. aastal muuseum uue nime, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, kajastades selle laiendatud rolli spordi- ja olümpiakultuuri edendamisel.

Fotod: Maris Mägi ja Merilyn Sepp

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks