Selgus 2023. aasta parim spordiraamat

26.04.2024

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning Eesti Olümpiaakadeemia koostöös välja antava Georg Hackenschmidti nimelise aasta spordiraamatu auhinna võitjaks kuulutati raamatu "Meie aja EOK" kaks köidet. Raamatud anti välja tähistamaks Eesti olümpiakomitee 100. aastapäeva. 

Täna, 26. aprillil Tartus toimunud Eesti Olümpiaakadeemia (EOA) aastakonverentsil kuulutati välja Georg Hackenschmidti nimeline Eesti parima spordiraamatu auhind. Võitnud raamatu "Meie aja EOK" kaks mahukat köidet annavad põhjaliku ülevaate Eesti spordi- ja olümpialoost 1980. aastate lõpust tänapäevani.  

Raamatu autor Gunnar Press ütles oma tänukõnes, et teos on sündinud paljude inimeste koostöös ja tänas kõiki, kes raamatu valmimisele kaasa aitasid. 

“Gunnar Pressi sulest ilmunud "Meie aja EOK" kaks köidet on tunnistuseks aastatepikkusest põhjalikust tööst tänu millele Eesti Olümpiakomitee taastulemise lugu on mahukalt ja igati värvikalt ajalukku jäädvustatud,” sõnas raamatuauhinna žürii liige ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhatuse liige Siim Randoja. 

Žürii tänavune koosseis: ajakirjanikud Priit Pullerits ja Maarja Värv, EOA president Neinar Seli ning spordimuuseumi juhatuse liige Siim Randoja ja peavarahoidja Kaarel Antons.  

Georg Hackenschmidti raamatuauhind on Eesti Olümpiaakadeemia ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 2011. aastal asutatud auhind, mille eesmärk on propageerida ja esile tõsta eestikeelset spordikirjandust. Auhinnaga kaasneb aukiri, auhinnaskulptuur ja Eesti Olümpiaakadeemia rahastatav rahaline preemia 1000 eurot. Tutvu varasemate võiduraamatutega siin.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks