Edukat ja liikumist täis õppeaastat!

01.09.2023

Kes on käinud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis, see teab, et tegemist on liikuma kutsuva muuseumiga! Spordimuuseumis on Liikumisaasta täies hoos - lisaks kaasahaarava muuseumikeskkonna avastamisele saab osaleda põnevates haridusprogrammides, kus pöörame peale sporditeemade tähelepanu ka keelekümblusele.  

Spordimuuseumi haridusprogrammid pakuvad täiendust ja vaheldust õppekavale

Valiku hulgas on teemasid alates tervislikust eluviisist kuni ausa mängu ning ekstreemspordini välja. Just Ekstreemsport oli lõppenud kooliaasta üks kõige populaarsem programm. Ekstreemspordi ajaloost ning tänapäevast kõnelev programm kõnetab teemana noori väga ning paneb neid huviga kaasa arutlema. Loomulikult tekitab palju põnevust ka samateemaline näitus „X-FAKTOR", kus spordimuuseumile omaselt saab peale põneva näituse uurimise ka oma võimed proovile panna.


Nii nagu liikumine ise, toob ka meie tund kaasa head vaibid ehk positiivsed tunded!

Teine lõppenud kooliaasta väga populaarne programm oli Liikumisaastale pühendatud programm „Terves kehas terve vaib!“. Liikumislabori, tippsportlaste, tervisemuuseumi ning aktiivsete noortega koostöös valminud programmi eesmärk on panna märkama enda sportlikke võimeid ja innustada rõõmuga liikuma. Nii nagu liikumine ise, toob ka meie tund kaasa head vaibid ehk positiivsed tunded! Rõõmu ja põnevust pakub programmis muu hulgas kindlasti erinevate tehnoloogiliste spordivahendite katsetamine, millest mitmeid kasutavad ka tippsportlased. Viimased motiveerivad noori veelgi - näiteks ütleb programmis sõna sekka ka iluuisutaja ja olümpiasportlane Eva-Lotta Kiibus.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks