Artiklivõistlus "Spordi lugu" pakub võimalust täiustada Eesti spordiajaloo kirjeldusi Vikipeedias

25. märtsist kuni 6. maini on kõigil huvilistel võimalus osaleda artiklivõistlusel "Spordi lugu", mida korraldab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum koostöös MTÜ Wikimedia Eestiga. Selle aasta võistlusele annavad oma toetuse ka Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Kergejõustikuliit.

Võistluse eesmärgiks on täiendada ja laiendada olemasolevaid Vikipeedia artikleid, mis käsitlevad olümpiamängude kavas olevate spordialade ajalugu Eestis alates 19. sajandi lõpust kuni tänapäevani ja lisada rohkem infot eestlaste saavutustest eri spordialadel.

“See on suurepärane võimalus kõigile spordihuvilistele anda oma panus Eesti spordiajaloo jäädvustamisse ning teha meie spordikangelaste saavutused kättesaadavaks laiemale avalikkusele,” sõnas spordimuuseumi kogude arendusspetsialist Maris Mägi. “Meie eesmärk on innustada osalejaid uurima ja kajastama mitmekülgselt Eesti spordiajalugu ning tõsta esile olulisi sündmusi ja isikuid meie spordimaailmas,” lisas Mägi.

Artiklivõistluse auhinnafond on kokku 1000 eurot, mis jagatakse parimate osalejate vahel. Lisaks panevad eriauhinnad välja Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Kergejõustikuliit.

Võistluse käigus loodud ja täiendatud artikleid hindab neljaliikmeline žürii, kuhu kuuluvad esindajad Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumist, MTÜ Wikimedia Eestist, Eesti Olümpiakomiteest ja Eesti Kergejõustikuliidust. Parimate tööde autorid valitakse välja 13. mail.

Rohkem infot artiklivõistluse reeglite kohta leiab siit.

Võistlusele saab registreerida siin.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks