Vikipeedia artikli kirjutamise võistlus Artikkel letti - medal netti”

10. aprillist kuni 22. maini on võimalik kõigil huvilistel panna ennast proovile MTÜ Wikimedia Eesti ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi korraldataval artiklivõistlusel. Uute artiklite loomine ning olemasolevate täiendamine käib Eesti sportlaste kohta, kes on osalenud olümpiamängudel, nende elulugudest ja saavutustest.

Parimad osalejad selgitab välja kolmeliikmeline žürii, kuhu kuuluvad nii WMEE, ESOM-i ja EOK esindajad. Võitjad selgitatakse välja 1. juunil, kelle vahel jaotatakse 1200 euro suurune auhinnaraha. Võistluse toetaja on Eesti Olümpiakomitee.

Tutvu reeglitega ka Vikipeedia leheküljel.

Võistluse eesmärgid:

  • täiendada olemasolevaid Vikipeedia artikleid, mis käsitlevad Eesti sportlaste, kes on osalenud olümpiamängudel, elulugusid ja saavutusi;
  • laiendada ja parandada Vikipeedias leiduvat infot seoses olümpiamängudel osalenud eesti sportlastega;
  • tutvustada laiemale ringile Vikipeedia võimalusi ning levitada vastavat teavet spordihuviliste ja -ajaloolaste seas.

Artiklivõistlusel osalemise nõuded ja reeglid:

  • Osalemiseks on vaja omada kasutajakontot Vikipeedia keskkonnas. Registreerimiseks tuleb kasutada Vikipeedia lehekülje ülaosas leiduvat nuppu Loo konto".
  • Kui kasutajanimi jätab osaleja anonüümseks ehk ta ei soovi oma nime avaldada, siis auhinnalise koha saavutamisel tuleb oma nimi žüriile siiski teatavaks teha. Samas see avalikustatakse ainult asjaosalise nõusolekul.
  • Osaleda võivad kõik registreeritud Vikipeedia kasutajad v.a žürii liikmed.
  • NB! Rõhutame, et võistlevad omavahel artiklid, mitte kasutajad.
  • Hindamisele võetakse ainult võistluse toimumise ajal valminud ja täiendatud artiklid, mille autoriks on registreeritud Vikipeedia kasutajad. Hilisemad muudatused ja alustatud artiklid arvesse ei lähe.
  • Artikli teemad on välja toodud ESOM-i poolt koostatud nimekirjas. Korraga on osalejal võimalik valida maksimaalselt kolm artiklit. Võidutööde valimisel läheb arvesse ainult iga osaleja parim artikkel.
  • Kui soovite lisada artiklisse fotosid, siis olemasoleva valiku võib leida Wikimedia Commonsist, kasutades sealset otsingumootorit. Võimalik on keskkonda üles laadida ka enda tehtud foto(d).
  • Žürii hindab esmajärgus artiklite põhjalikkust, korrektset vormistust, sõnavara ning sidusust.
  • Artikkel peab olema varustatud viidetega usaldusväärsetele allikatele. Plagiaate hindamisel ei arvestata.
  • Artikleid kirjutatakse Vikipeedia põhimõtete ja reeglite alusel kasutajate koostöös. Lubatud ja tervitatav on teiste kaastööliste tehtu parandamine ja nende tööde kommenteerimine.
  • Igasugune artiklite kallal vandaalitsemine, teiste tekstide pahatahtlik muutmine on rangelt keelatud. Rikkujad eemaldatakse võistluselt ning nende Vikipeedia kontod võidakse blokeerida.
  • Artikli koostamiseks on olemas detailsed videojuhised.

Võistlused osalemise ja artikli koostamisega tekkivate küsimuste korral võta ühendust WMEE mäluasutuste projektijuhi Kerdo Kristjan Tamme (kerdo@wikimedia.ee) või ESOM-i kogude projektijuhi Karl Kasega (karl.kask@spordimuuseum.ee).

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks