Puhka aktiivselt | 5 NIPPI, mida teha suvel!

03.07.2023

Mäletad, kuidas lubasid endale suve eel, et sellest tuleb su parim suvi (või kui mitte parim, siis vähemalt ligilähedane), ent juba on saabunud juuli ning mitte midagi röögatult lahedat pole juhtunud? Ära muretse – spordimuuseum tõttab appi! Käesoleva liikumisaasta juulikuu teema on „Puhkame aktiivselt!” ja kui hetkel tundub pea olevat ideedest tühi, siis meie 5-sammuline juhend ergutab mõttetööd valguskiirusel. Nagu juba Code One laulis: sellest saab meie suvi!


1. Autokool on pooleli, kuid soov linnas kruiisida on suur…

Eks me ole kõik selles olukorras olnud. Õnneks leidub igale probleemile lahendus ja siinkohal on selleks meie üks ja ainus rallisimulaator. Vura muretult Tartu südalinnas 100 kilomeetrit tunnis ja tunne end kui Ott Tänak! Ka ajas rändamine pole võimatu, sest valida saab erinevate ajastute legendaarsete masinate vahel ning kihutada saab nii ajaloolistel kui ka tänapäevastel radadel.


2. Mida teha, kui sõbrad postitavad ilusaid pilte oma tuusikutelt?

Vasta samaga! Spordimuuseumis on võimalus panna oma tasakaal proovile ekstreemspordinäituse „X-FAKTOR” fotoalal, et jäädvustada foto endast rulalaual või keset surfilaineid. Samal ajal, kui teised lesivad kuldsetel liivadel sooritad sina tõelise julgustüki! Sule veel vaid silmad ja juba kohisebki merelaine su kõrvus…
3. Õnnetu vigastus pärsib suve aktiivselt nautimast? Enam mitte!

Paraku juba on nii, et suvised ilmad kutsuvad endaga kaasa ka igasugused luumurrud, mispärast peab tihtipeale sportimise asemel hoopis pealtvaataja rollis olema. Kui sel perioodil tuleb tavaliselt oma rula, tõukeratas, jooksutossud ja muud truud sõbrad hüljata, siis meie juures saad sportida ka kipsis jalaga. Sõida näpurulaga, lohesurfa ja lenda VR-prillide abil, tee PlayStationis rulaga trikke ning viska korve nii, et rahvas juubeldab!
4. Mängi pinksi või võta meie äsjavalminud

välialal niisama päikest!

Kunagi ei või teada, millal Eesti ilm taas halliks ja sombuseks muutub ja seetõttu saab ka meie juures päikesekiiri püüda.

Mõnusal õuealal saab sõbraga võistelda pingpongis või puhata jalga taimede keskel.

Ka pisematele külastajatele kulub värskendus marjaks ära, et siis taas muuseumisse siirduda ja
uusi teadmisi ammutada.


5. Jaanipäev on läbi ja varsti juba jõulud!

Igaühel meist leidub vähemalt üks tulihingeline jõulu- ja talvefänn, kes juba suvel teadvustab, et vaid 6 kuud on minna jõuludeni. Või äkki oled see sõber hoopis sina?

Spordimuuseum võtab ka suvel vastu kõik lume- ja külmaarmastajad ja pakub neile hingepalsamit – põgene lõõskava päikese alt ja jahuta end meie bobikelguga sõites või suusata ning lumelauata VR-prillide väel!

Kes aga päris talve ei soovi veel reisida, siis sügisesest nostalgiat leidub meie ajaloolises võimlas. Hüppa üle kitse, võta mõõtu poksikotiga, proovi ronimisköit ja ennäe juba oledki koolis!


Niisiis, hüppa läbi ja spordi muuseumis!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks