Heategevuslik inimlauajalgpalliturniir "Kõik liikuma!"

Koostöös Eesti Agrenska Fondiga peab SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum heategevuslikku üritusseeriat, kus kutsub igal nädalal ühe Tartus tegutseva ettevõtte või asutuse endaga inimlauajalgpalli mängima. Mänguväljak asub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15) ning ühes võistkonnas saab osaleda 4-6 mängijat. Mäng ise kestab kokku umbes 20 minutit. Tegemist on tavalisele lauajalgpallile sarnaneva mänguga, kus nuppude asemel on päris inimesed. Kuna liikumine on sel alal üsnagi piiratud, siis pole selleks mänguks vaja selga panna spordidressi ning mängida saab isegi igapäevases riietuses. Ürituse laiem eesmärk lisaks vahvale võimalusele üks madin maha pidada on perede, kus kasvab puudega laps või lapsed, probleemide parem teadvustamine ühiskonnas. Inimlauajalgpall on oma olemuselt mäng, kus liikumine on piiratud - seega sobib taoline tegevus just väga hästi puudega laste probleemidele tähelepanu tõmbamiseks. Väljakutsutavad võivad endaga kaasa tuua mõne spordivahendi, mille toimetame Tammistu perekeskusesse. Lugege lähemalt Agrenska tegemistest ja vajadustest, võimalusel ulatage abikäsi!

1. nädal - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum vs Tartu linnavalitsus
2. nädal - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum vs Tartu Hansapäevad
3. nädal - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum vs Tartu JK Tammeka
4. nädal - Eesti Spordi- ja Olümpiamuusem vs tARTuFF
5. nädal - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum vs Tartu Postimees
6. nädal - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum vs Ahhaa Teaduskeskus
7. nädal - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum vs A Le Coq
8. nädal - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum vs Raadio Elmar
9. nädal - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum vs Voog
10. nädal - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum vs Tartu Tudengipäevad 
11. nädal - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum vs EOK ft Kanter ja Kiivikas
12. nädal - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum vs Eesti Rahva Muuseum


Tahad oma kollektiiviga meid välja kutsuda? Ettevõtted ja asutused, kirjutage meile toomas@spordimuuseum.ee ja lepime mänguaja kokku! Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks